چهارشنبه , 3 مرداد 1403

معلمان روحیه مقاومت را در دانش آموزان تقویت کنند

آیت الله سید محمد مهدی  حسینی همدانی روز شنبه در سال تحصیلی جدید که در دبیرستان شهید سمیعی شهرک ناز فردیس افزود: اگر بتوانیم روح معنویت، بندگی و عبودیت را  در  دانش آموزان تقویت کنیم شبهات هم بی اثر خواهد شد؛ دشمنان یکی از اقداماتی که انجام می دهند این است که روحیه استقامت و مقاومت و امیدواری به آینده را از دل دانش آموزان جامعه اسلامی  بگیرند.

وی با بیان اینکه آینده کشور در اختیار دانش آموزان است و معلمان باید دانش آموزان را خوب تربیت کنند، گفت: اکنون رسانه های با تبلیغات گسترده شبهه ایجاد می کنند و حتی  بزرگترها در معرض شبهات هستند، لذا اولیاء مدرسه و معلمان و مربیان باید روی بحث شبهه زدایی دقت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: امسال بازگشایی مدارس با اربعین امام حسین (ع) و  هفته دفاع مقدس تقارن یافته که  هر سه تقارن برای ما درس آموز است؛ اگر خودمان را دانش آموز مکتب امام حسین(ع) بدانیم از هر سه آنها مطالب فراوانی نصیب ما خواهد شد.

حسینی همدانی بیان داشت:  دفاع مقدس و آموزش و پرورش  با  مکتب امام حسین(ع)  پیوند ناگسستنی دارند.

امام جمعه کرج گفت: معلم در کنار آموزش و علم را به جان دانش اموزان می نشاند و در کنار او پرورش می دهد پرورش مهمتر از آموزش است.

حسینی همدانی اظهار داشت: اگر معلم انگیزه علم که آموزش است ایجاد کند کار دانش آموز به مدارج عالی برسد حل خواهد شد بیان و کلام معلم برای دانش اموزان حجت است.

وی افزود: او کسی که می تواند خودباوری، بالندگی، دشمن شناسی، ایثارگری، جوانمردی و مفید بودن به خود، جامعه و خانواده در دانش آموزان زنده کند معلم است همه این درس از اهل بیت(ع) و قران گرفته می شود.

امام جمعه کرج  گفت:   دانش آموزان تربیت یافته  در استان البرزدر جبهه های جنگ درخشیدند ؛ همچنین  دانشمندان و نابغه ها  نمونه های خوب تربیت اسلامی در مدارس  و دانشگاه های کشور هستند.

وی با بیان اینکه حماسه ها در تاریخ توسط تفکر بسیجی برای ایران ثبت شده است، اظهار داشت: یکی از درس هایی که در دوران پس از انقلاب اسلامی در مدرسه و مکتب امام رضوان الله یاد گرفتیم تفکر بسیجی بود.

حسینی همدانی با اشاره به اینکه ایثارگری، جوانمردی، شهادت طلبی نباید مصرف سیاسی و صنفی پیدا کند، گفت: و یکی از مسایلی که باید به دانش اموزان آموزش داده شود تکریم شهدا است.

وی با بیان اینکه تکریم شهداء یعنی این راه هنوز ادامه دارد، افزود: دشمنان می خواهند این راه کمتر شود حتی اسم شهید را از کتاب برمی دارند حتی در خطبه های نماز جمعه به آن اشاره کردم که در کتاب تصویر اعدام نواب صفوی و موضوع شهید فهمیده از کتاب حذف کردند علت آن را خشونت و القا کردن به ذهن دانش اموزان است که مسیر فکر و فرهنگ را از بین می برند آنها دشمنی می کنند ما باید با برنامه ریزی کار خود را انجام دهیم.

 امام جمعه کرج گفت: در استان البرز توجه و نگاه ویژه به نخبه ها  وجود دارد.

وی به گام دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در بیانیه گام دوم هفت بند و توصیه دارد که به آموزش و پرورش بر می گردد باید اولیاء مدارس به فراخور مرکز آموزشی به آن پرداخته شود.

وی به علی لندی نوجوان ۱۵ ساله فداکار ایذه ای که جان خود را برای نجات ۲ زن در یک حادثه آتش سوزی از دست  اشاره کرد و گفت: این نشان می دهد که این نوجوان ۱۵ ساله راه و رسم مردانگی را از شهیدان  محمدحسین فهمیده ، بهنام محمدی و رضا پناهی  فرا گرفته است.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …