اخبار

مرکز مدیریت مهارت آموزی ندامتگاه شهید کچویی فردیس گشایش یافت

بهزاد غفاری مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در حاشیه آیین افتتاح این مرکز  اظهار داشت: مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در زندان به منظور مهارت افزایی زندانیان و ایجاد روحیه خودباوری  و توانمندسازی مهارتی آنان با رویکرد اثربخشی اشتغال فعال شده است.

وی تصریح کرد: توسعه مهارت آموزی  زمینه ساز اشتعال و تولید در ندامتگاه‌ها شده و افزون بر منافع مالی برای فرد زندانی و خانواده وی، در بازگشت  آبرومندانه مددجویان  به جامعه سالم نقش بسزایی دارد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز خاطرنشان کرد: در کنار ارائه آموزش های فنی و مهارتی ، از طریق مرکز مدیریت مهارت آموزی، مشاوره های شغلی برای هدایت استعدادهای فکری و فنی مددجویان  ارائه خواهد شد.

 در ادامه اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان البرز نیز در این مراسم ضمن قدردانی  از مسوولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به خاطر توجه ویژه به مهارت آموزی زندانیان  و مردم گفت: بیکاری و تنگناهای معیشتی پایه بسیاری از مشکلات اجتماعی و جرائم هستند.

وی تاکید کرد: امیدواریم با همکاری ادارات کل زندانها و آموزش فنی و حرفه ای استان البرز و افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در زندان، زمینه توانمندسازی زندانیان و زمینه اشتغال پایدار را فراهم نماییم.

اکنون  در زندان‌های استان البرز ۲۴ حرفه مهارتی در حال آموزش است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا