چهارشنبه , 27 تیر 1403

مرکز انتظامی در شهرجدید هشتگرد راه اندازی می شود

سردار عباسعلی محمدیان روز شنبه  در نشست هماهنگی بهره‌برداری از کلانتری شهرجدید هشتگرد با اشاره به افق جمعیتی یک میلیون نفری شهر جدید هشتگرد  افزود:  با توجه به وضعیت مسکن در تهران و اجرای طرح نهضت ملی و تکمیل مترو شهر احداث یک کلانتری به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر کلانتری از جمله برنامه‌های پلیس در جهت کاهش جرایم و خدمات رسانی بهتر به مردم است.

فرمانده انتظامی استان البرز با اشاره به اینکه استاندارد  ساختمان  هر کلانتری نیازمند اختصاص  حداقل ۱۰ هزار مترمربع  با زیربنای یک هزارو۲۰۰ متر مربع است  از  شورای اسلامی شهرجدید هشتگرد خواست به عنوان پایه گذار امنیت شهر، از ابتدا پیش بینی های لازم را در خصوص اختصاص زمین و احداث کلانتری با استانداردهای ناجا داشته باشند.

 محمدیان با  اشاره به تکمیل پروژه های مسکن و طرح نهضت مسکن در شهر جدید هشتگرد و اسکان جمعیت در این شهر، اظهار داشت: باید امکانات اولیه و زیرساخت‌های لازم برای ستاد فرماندهی، ساختمان و نیروهای ستادی، رده کشف جرم، پلیس امنیت و اطلاعات، مبارزه با مواد مخدر، فتا و امنیت اقتصادی ایجاد شود تا امنیت در شهر  احداث شود.

وی بر استقرار کیوسک پلیس در ابتدای شهر جدید هشتگرد  تاکید کرد و گفت: امنیت شهر با استقرار ماموران  در ابتدای شهر دو چندان خواهد شد پس نیاز است هر چه سریع تر شهرداری شهر نسبت به تجهیز آن اقدام نماید.

فرمانده انتظامی استان البرز بیان داشت :  علاوه بر احداث کلانتری ، راه اندازی سیستم مانیتورینگ با قابلیت اتصال به سامانه ناجا و پلاک خوان، کاهش و کشف جرائم و ایجاد نظم و انضباط در شهر را بدنبال خواهد داشت.

سرپرست شرکت عمران شهرجدید هشتگرد نیز گفت: راه‌اندازی ستاد فرماندهی در این شهر علاوه بر ایجاد امنیت در شهر، زنگ خطر برای برهم زنندگان نظم خواهد بود.

محسن زارعی با اشاره به ساخت سه کلانتری در سطح شهرجدید هشتگرد  افزود: به منظور رفاه حال شهروندان و ایجاد امنیت در شهر، آمادگی لازم برای اختصاص زمین برای احداث ستاد فرماندهی و کلانتری را داریم.

محسن آسوبار شهردار شهر جدید هشتگرد نیز در خصوص راه اندازی سیستم پایش تصویر و مانیتورینگ با قابلیت پلاک خوانی اظهار داشت: در این خصوص نیز اقدامات لازم انجام شده و مقرر گردیده با همکاری شرکت عمران این مهم انجام شود.

شهر جدید هشتگرد با ۸۶ هزار نفر جمعیت  در غرب کرج مرکز استان البرز قرار دارد که پیش بینی می شود با واگذاری مسکن مهر و طرح نهضت مسکن شمار جمعیت این شهر به حدود ۵۰۰ هزار نفر برسد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …