پنجشنبه , 30 فروردین 1403

مردم مراقب کلاهبرداری با شگرد فروشندگی سیار باشند

به گزارش خبرگزاری مهر، رسول جلیلیان اظهار کرد: برای این نوع سرقت‌های الکترونیکی، کاربران مهمترین نقش را ایفا می‌کنند که با رعایت یک سری نکات امنیتی ساده می‌توان ضمن حفظ اطلاعات کارت بانکی خود، مانع از برداشت غیر مجاز مجرمان سایبری شد.

وی خاطرنشان کرد: کاربران هنگام پرداخت و خرید، خودشان نسبت به کشیدن کارت عابربانک در دستگاه کارت خوان اقدام کنند و از افشای رمز آن در جمع دیگران خودداری نمایند.

جلیلیان همچنین از مردم خواست برای خرید، از فروشگاه‌های معتبر استفاده کرده و از تحویل کارت بانک به فروشندگان سیار و کیوسک‌های میان راهی بپرهیزند.

ضرورت تغییر دوره‌ای رمز کارت بانکی

رئیس پلیس فتا البرز تاکید کرد که مردم نسبت به تعویض دوره‌ای رمز اول در عابر بانک‌ها اقدام کنند.

به گفته وی، عمده جرایم شایع دربرداشت‌های غیر مجاز کپی برداری از کارت عابر بانک است که به طور معمول کلاهبرداران برداشت غیر مجاز را از یک تراشه الکترونیکی و شبیه دستگاه پوز انجام می‌دهند و چنانچه کاربر رمز را در اختیار آنها قرار ندهد، با کپی برداری هیج اقدامی نمی‌توانند انجام دهند.

وی تاکید کرد که باید فرهنگ سازی لازم درخصوص نحوه استفاده از کارت‌های عابر بانک و تمهیدات امنیتی برای پیشگیری را در اولویت قرار داده و همه دستگاه‌ها باید در این خصوص هم افزایی داشته باشند و برای اعتلا و فرهنگ سازی این موضوع مهم تلاش کنند.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …