یکشنبه , 2 اردیبهشت 1403

مدیرکل آموزش و پرورش البرز: اعتماد پیوند اولیا با مدرسه است

سالار قاسمی روز چهارشنبه در وبینار گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان که دربستر شبکه شاد برگزار شد،افزود: افزایش کارایی انجمن اولیا و مربیان نیاز به تشکیل دادن پیوند واقعی مشارکتی درمدارس دارد تا پیوند واقعی شکل گیرد.

وی با اشاره به اینکه حکم رانی مشارکت محور نیاز به اعتمادسازی دارد، خاطرنشان کرد: باید برانجمن اولیا و مربیان در مدارس حق انتخاب، مشارکت و نظارت حاکم باشد.

وی تصریح کرد: برای اعتماد سازی در بین انجمن اولیا و مربیان در مدارس باید تلاش کنیم تا شاهد تحکیم پیوند بین خانه و مدرسه شویم.

قاسمی با بیان اینکه برای مشارکت افزایی در مدارس باید به سه مؤلفه مطلبه گری، مسئولیت پذیری و مشارکت پذیری توجه کرد، یادآورشد: برای کیفیت بخشی انجمن اولیا و مربیان ضرورت دارد به این خصیصه های مهم اهمیت داد.

وی اضافه کرد: در زیست بوم جدید و پسا کرونا مسئولیت انجمن اولیا و مربیان در مدارس بسیار سنگین تراست پس باید برنامه های آن هدفمند و همراه با اعتمادسازی بین خانه و مدرسه باشد.

وی از مادر بعنوان اساس کار تربیتی در خانه یاد کرد وگفت: ۱۳ هزار نفر عضو انجمن اولیا و مربیان استان البرز هستند که بیشترآن مادران دانش آموزان هستند که باید ازاین ظرفیت درامور تربیتی با افزایش کلاس های آموزشی آموزش خانواده در مدارس بهره گرفت.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزافزود: انجمن اولیا و مربیان درآماده سازی مدارس و آموزش حضوری دانش آموزان نقش مهمی برعهده دارند.

قاسمی درادامه به سالروز شهادت شهید بهنام محمدی پرداخت و یادآورشد: دانش آموزانی چون شهید محمد حسین فهمیده و شهید بهنام محمدی پرورش یافته عرصه تعلیم و تربیت هستند که باید این دوبال مهم در مدارس روند کیفیت بخشی بر اساس سند تحول بنیادین و گام دوم انقلاب داشته باشند.

در این آیین از انجمن اولیا ی برتر مدارس زمزم، اسپرورین و شهید باهنر آموزش و پرورش نواحی دو، سه و چهارکرج تجلیل شد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …