سه شنبه , 26 تیر 1403

محسن رضایی: وحدت ملی را در کشور ایجاد خواهیم کرد

محسن رضایی روز شنبه در گفت و گوی تلویزیونی با شبکه استانی صدا و سیمای البرز با اشاره به ظرفیت های ایران اسلامی گفت: سرزمین ایران بهترین قطعه عالم است، از چشم انداز های بدیع؛  اقلیم های متنوع، پوشش گیاهی و چهار فصل همیشه پربازده آن طبیعتی را بوجود آورده و گویی جهان کوچکی در ایران ما شکل گرفته که از تمام قاره های عالم قطعه ای در ایران وجود دارد.

رضایی گفت: ایران سرزمین اقوام، قبیله های سرشار از غرور، رویاهای مالامال از پاکی، شور و مردم پاک نهاد به زلالی چشمه های جوشان عالم است، هر صدفی را از گوهر آن می توان شناخت که ایران را باید با ایران شناخت، طبیعت، هنرش، ادبیات، نوابغ، مردم مهمان نواز و بناهای باشکوه و سابقه تاریخی چند هزار ساله ایران اسلامی حکایت از این گوهر پاک و کمیاب در عالم دارد.

وی ادامه داد: هنر امام (ره) انقلاب اسلامی این بود که با کمک عشق به وطن و اسلام همه ایرانی ها را دور هم جمع کرد، انسجامی بزرگ ایجاد کرد و دوباره یکی شدیم، واحد و بر روی قامت ایستادیم، اما سیاست های نادرست دولت ها در این ۲ الی سه دهه اخیر سبب شد که این توانایی عظیم و این قامت بلند ایران خم و در مقابل مشکلات احساس ناتوانی و در پاره ای موارد ناامیدی دست بدهد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه می خواهیم دوباره قیام و بر روی پای خود بایستیم اظهار داشت: می خواهیم حرکتی را از نو با دولتی نو آغاز کنیم، آری آغاز جدید، امام(ره) در انقلاب اسلامی اقوام و تمام استان ها را دور هم جمع کرد و یک اتفاق بزرگ صورت گرفت، انقلاب به پیروزی رسید و نه غرب و نه شرق هیچ کدام نتوانستند در برابر ایرا ن بایستند.

رضایی ادامه داد: برای بار دوم امام(ره) تمام استان ها و اقوام را جمع و یک جنگ تحمیلی که پنج استان ایران اشغال و بیش ازر ۴۰ تا ۵۰ کشور پشت سر صدام حسین بود تمام آنها را به زباله دان تاریخ فرستاد، آیا نمی توانیم تمام استان ها و اقوام دور هم جمع شده و بار دیگر حرکت سومی را آغاز کنیم که به طور قطع با رهبری مقام معظم رهبری و با وجود جوانان غیرتمندی که در دل شما هموطنان وجود دارد چرا برای بار سوم نتوانیم قیام کنیم.

وی اضافه کرد: قیام فرهنگی – اقتصادی، قیام شکستن محاصره اقتصادی، قیام پیشرفت های بزرگ، قیام برای زندگی های بهتر و تشکیل دولت وحدت ملی، قیام برای اینکه تمام ایرانی ها ایرانی و شهروند درجه یک و ۲ در قاموس نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.

رضایی با بیان اینکه به این شکل نیست که از قبل انتخابات مهندسی شده بود  و فردی بیرون بیاید افزود: بلکه این شما هموطنان عزیز هستید که سرنوشت صندوق ها را تعیین و خواهید گفت که اراده اصلی در دستان شما است، آری ما دوباره می خواهیم آغاز کنیم.

وی ادامه داد: قیام سوم، قیام برای زندگی بهتر است برای بهزیستی، سربلندی کشاورزان، کارگران، بازنشستگان، بر ای زدون غم و غصه از چهره بهترین مردمان روی زمین یعنی ایرانی ها و قیام برای پیشرفت ایران، برای دست یابی به قله های بلند همانطور که در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ما چنین کاری را انجام دادیم اما شرطی دارد و آن این است که همگی با هم حرکت کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ایران برای همه، دولت برای همه، زندگی برای همه، ثروت و قدرت برای همه و ما این کار را با تکیه بر حمایت های شما ملت انجام و دوباره استان ها و اقوام ایرانی را به میدان می آوریم.

رضایی ادامه داد: بدین طریق که ما مناطق اقتصادی درست می کنیم، به استان ها اختیارات و مسوولیت می دهیم، یعنی اگر در یک استانی مردم سپرده های خود را در بانک ها گذاشته اند این سپرده ها همانجا باید سرمایه گذاری شود، نه اینکه از هر استانی ۴۰ درصد سپرده های مردم به تهران بیاید و در تهران تبدیل به ارز و خارج شود.

وی با بیان اینکه ما این موضوع را بالعکس خواهیم کرد اظهار داشت: قرار نیست که تهران استان ها را استثمار و خارج از ایران تهران را استثمار کند، ما با این استثمار نو که نیروهای انسانی و ثروت مردم از استان ها به تهران و از تهران به خارج می روند را پایان می دهیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اختیار و مسوولیت می دهیم، قطب های اقتصادی درست خواهیم کرد و اینگونه نخواهد بود که از تهران یک نسخه واحدی برای تمام استان صادر شود.

رضایی  با بیان اینکه دولت بنده، دولت اقدام و تحول است گفت : دولت پایان دادن به وعده های بی پشتوانه است، زمان شعار تمام شده و نوبت اقدام است، دولت ما برای هر استان برنامه خاص آن استان با کمک مردم خود آن استان تنظیم شده و هیچ استانی نیست که برای آن نسخه مخصوص به خودش تنظیم نشده باشد.

وی ادامه داد: هر استانی طبیعت، مردم و اقلیم خاص خود را دارد و اینگونه نیست که از فولاد را از استان هرمزگان بیاورند در یک جایی که مرکز هنرهای دستی ایران است، آب آنجا خشک شود و هنرهای دستی شان از بین برود و در آخر با مشکل مواجه شوند چرا این کار باید صورت بگیرد.

رضایی عنوان کرد: هر سرزمین، استانی نسخه خاص خود را می خواهد نسخه واحد نوشتن از تهران برای تمام استان ها به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ها، مزیت ها، قابلیت ها و استعدادهای و پتانسیل های مردم هر استانی است، دولت ما دولت اقدام و تحول متناسب با ظرفیت ها، استعدادها و توانایی هر استان نسخه پیشرفت و بهبود زندگی را در آن استان تهیه کرده و اجرا خواهیم کرد.

وی افزود: البته برخی از مسایل عمومی است مانند یارانه ۴۵۰ هزار تومانی که برای تمام استان ها می باشد اما برخی از فعالیت های خاص هر استان که در هر استانی و متناسب با مردم همان منطقه باید تهیه و اجرا بشود، به عنوان مثال دلیلی ندارد اگر فولاد باید در سواحل باشد که نیاز به آب فراوان دارد به مرکز ایران منتقل شود یا به نزدیک معادنی منتقل که بعدها با مشکلات خشکسالی و کمبود آب مواجه شویم.

رضایی با بیان اینکه هر استانی نسخه خود را می خواهد گفت: بر اساس این نسخه دولت تحول و اقدام ما عمل می کند، اما این کافی نیست ما اختیارات تصمیم سازی و تصمیم گیری را نیز به همان استان ها در زمینه اقتصاد می دهیم بدین معنی که مناطق اقتصادی و قطب های اقتصادی بوجود خواهد آمد، به عنوان مثال آذربایجان به شمال عراق، ترکیه، جمهوری آذربایجان و ارمنستان می تواند یک تجارت عظیمی داشته باشد و یا سیستان و بلوچستان به افغانستان، پاکستان و هم در ارتباط با دریای عمان به هندوستان این امکان را دارد که مبادلات عظیمی داشته باشد.

وی ادامه داد: یا استان هایی مانند خراسان به آسیای مرکزی، خوزستان به شمال خلیج فارس، کویت و عراق، کرمانشاه و ایلام و سایر استان های دیگر، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، اراک هر کدام اینها به اندازه یک کشوری می تواند تولید کند چرا که بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر از استان های ما هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: ۲۵ کشور اروپایی سرزمین شان در سرزمین ما جا می گیرد، ایران خیلی بزرگ است مشروط بر اینکه تمام اقوام و استان ها همانطور که در انقلاب و دفاع مقدس همگی به صحنه آمدند این بار در دولت اقدام و تحول همه مردم را به صحنه آورده و تمام ایران تبدیل به کارگاه های بزرگ اقتصادی می شود.

رضایی گفت: تحقق این مهم مشروط بر این است که جوانان ما نشاط داشته باشند، از ظرفیت تمام بانوان استفاده کنیم، شور و نشاط را در کشور بوجود بیاوریم، آزادی های اجتماعی را در چارچوب قانون رعایت کرده و به صورت مرتب به جوانان گیر نداده و اجازه بدهیم که فعالیت داشته باشند، آنها را آموزش داده، توانایی و مهارت هایشان را بالا برده و اگر این کارها صورت بگیرد چرا این امکان فراهم نشود که با سرعت هم زندگی مردم را بهبود بخشیده و هم ایران را به قله های بلند برسانیم.

وی ادامه داد: این مساله تجربه و بنده نیز این تجربه را دارم، دولت ما این تجربه را دارد که چگونه از جوانان هجده، نوزده و بیست ساله و چگونه تمام اقوام ایران را می توان دور هم جمع کرد و کارهای بزرگ مانند آزاد سازی خرمشهر را انجام داد.

رضایی گفت: خیلی عجیب بود افرادی از مناطق زیر ۴۰ درجه سرما می آمدند در جایی مانند خوزستان گرم با ۵۰ درجه حرارت و با زبان های مختلف حتی برادران روستایی که از استان های مختلف می آمدند فارسی بلند نبودند اما چگونه این دست ها گره خورد و چگونه متحد شدند یک بار دیگر دولت ما می خواهد چنین وحدت ملی را در ایران بوجود آورد.

رضایی افزود: چپ و راست کردن، این قوم و آن قوم، پارتی بازی ها و بی عدالتی ها همگی بایستی به کنار برود و ما این کار را خواهیم کرد، تجربه شده کار سختی نیست آیا بیرون کردن فقر، تبعیض، گرانی و بیکاری اهمیت و ارزش آن کمتر از بیرون کردن سربازان صدام حسین از خرمشهر است؟ اگر این مقدس و در ایران تجربه شده به فضل پروردگار دولت ما دولت تحول اقدام و تحول یک بار دیگر با کمک مردم، اذن پروردگار متعال، حمایت های بیکران حضرت ولیعصر(عج) و سیاست های داعیانه رهبر انقلاب ما این کار را خواهیم کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اما برای رسیدن به این ایده بزرگ ما چند خطی مشی داریم، یکی اینکه استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان انتخاب کنیم، چرا اینکار انجام ندهیم، کدام استانی است که مردان و زنان بزرگی نداشته باشد سرزمین ایران در هر استان و قوم اش مردان بزرگی هستند که با کمال تاسف مورد غفلت قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه پارتی بازی نخواهیم کرد اظهار داشت: به عنوان مثال برای استانداران ۱۰ نفر کاندید می شوند و در یک جمعی از نخبگان قرار می گیرند نه اینکه دولت مرکزی رفیق و رفقای خودش را که با آن هماهنگ باشند از جایی دیگر به یک استان می برند چه ضعیف و چه قوی به خاطر منافع خودش در آنجا منصوب می کنند، ما به این مساله پایان می دهیم.

رضایی ادامه داد: مجمعی از نخبگان تشکیل و این ۱۰ نفر کاندید استانداران به این مجمع رفته و مسایلشان را مطرح می کنند، آنها نمره بندی شده و ۲ تا سه نفر از میان آن ۱۰ نفر به دولت ما پیشنهاد شده که بار دیگر ارزیابی و یک نفر از این افراد  انتخاب و ۲ نفر دیگر را این امکان وجود دارد که معاونان این فرد قرار بدهیم، به همین منظور یک تیم سه نفره قوی از فرزندان همان استان که تخصص، توانایی آنها مشخص شده خارج از هر گونه باند و جناحی که حق مردم آن استان انتصاب و طبق اصل ۱۲۷ قانون اساسی به آنها اختیارات می دهیم.

وی با بیان اینکه در بعد اقتصاد این اختیار را به استان ها می دهیم خاطر نشان کرد: مساله دوم این است از طریق امکانات پژوهشی و اطلاعاتی که در اختیار داریم به مدیران استان ها کمک کرده و به آنها اطلاعات می دهیم، با آنها همفکری و  کارهای پژوهشی انجام می دهیم بدین گونه است که آنها را به امان خدا رها نمی کنیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: دولت اقدام و تحول با تمام توان پشت سر استانداران و مناطق خودش می آید، به آنها اطلاعات داده و همفکری می کنیم، اما اجازه می دهیم که خودشان تصمیم بگیرند، به عبارتی استانداران و نمایندگان ما در اداره کشور مسلوب الاختیار نیستند اما هدایت  و حمایت می شوند.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توجه به اقشار آسیب پذیر گفت: نخستین توجه ما به اقشار آسیب پذیر است، معلمان، کشاورزان، کارگران و کارکنان دولت توجه خواهیم کرد و از سوی دیگر یارانه ۴۵۰ هزار تومانی که می دهیم مساله اشتغال و تولید را نیز دنبال تا در استان ها با حمایت دولت مرکزی شغل بوجود آید.

وی تصریح کرد: همچنین از مهمترین کارهای بزرگ دولت ما این است که نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را راه اندازی خواهیم کرد، امروز هزینه هر متر مربع ساختمان از سه و نیم تا پنج میلیون تومان است که یک خانه ۸۰ متری حداکثر ۳۲۰ میلیون تومان تمام که ۱۰ درصد آن ۳۰ میلیون تومان می شود، هر فردی که ۳۰ میلیون تومان آورده داشته باشد از بانک ها می خواهیم که ۹۰ درصد دیگر وام بدهند.

رضایی با بیان اینکه در این طرح نیاز به وثیقه نیست خاطرنشان کرد: همان خانه ای که قرار است ساخته شود در وثیقه بانک باقی خواهد ماند، بدین معنی که مالکیتش در اختیار مردم است ولی همان سندی که به نام مردم صادر خواهد شد در بانک گذاشته تا تمام اقساط پرداخت خواهد شد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه برای ساخت این خانه ها یارانه سود تعلق می گیرد گفت: گویی که مردم با آوردن ۱۰ درصد آورده صاحب خانه می شوند، این در حالی است که ۹۰ درصد دیگر را بانک ها وام و سود آن را نیز دولت می پردازد.

رضایی با اشاره به اینکه این شیوه در اروپا و آمریکا اجرا می شود افزود: وام های رهنی وجود دارد در تعجبم از کسانی که در اروپا و آمریکا درس خواندند افکار غربی را می آورند اما تجارت غربی را در ایران پیاده سازی نمی کنند، در آمریکا ۱۰ درصد آورده داشته باشند برای آنها خانه می سازند.

وی ادامه داد: همچنین خانه سازان را در بازار سرمایه برده و از طریق این بازار نقدینگی جذب کرده و اقدام به ساخت خانه ها کرده و به مردمی می فروشند که از بانک توانسته اند تا ۹۰ درصد را وام بگیرند، اگر مسکن را راه بیاندازیم ۳۰۰ صنعت پشت سر آن از جمله در و پنجره سازی، سیمان و موزاییک راه خواهد یافت به عبارت ساده تر مانند این است که لوکوموتیوی به نام خانه سازی داریم که ۳۰۰ تا واگن پشت آن راه افتاده و تا چه میزان اشتغال ایجاد خواهد شد.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: جای تاسف است از گروه های سیاسی که فقط سرگرم دعوا با خودشان هستند، نمایشنامه تهیه و شعبده بازی می کنند به فکر مردم باشید، مردم ولی نعمت ما هستند صاحب این مملکت و انقلاب بهترین مردم عالم می باشند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: بنده و دوستانم مانند دوران جنگ که زیر شیمیایی و بمباران رفتیم یک بار دیگر خود را سپر ملت ایران کرده و مشکلات را حل خواهیم کرد و اجازه نمی دهیم که این غم و غصه ای که به چهره مردم ایران نشسته تداوم یابد.

رضایی ادامه داد: اجازه نخواهیم داد که نان قرضی، زباله گردی و کوله بری بر قامت بلند ملت ایران بنشیند، من معتقدم حفظ کرامت انسانی مهم ترین هدفی است که دولت بنده باید در قبال شما مردم عزیز انجام بدهد، اینکه آبرو و حیثیت، نشاط و شادابی در زندگی مردم موج بزند مهم ترین آرزوی دولتم است.

وی افزود: تلاش خواهم کرد تا با کمک خود ملت، با دست جوانان و با حمایت های مداوم ما این اتفاق صورت بگیرد.

رضایی با بیان اینکه مساله ازدواج جوانان برای بنده بسیار مهم است تصریح کرد: حقوق خانه داری را رعایت خواهیم کرد بدین معنی که در هر خانه ای ۲ نفر کار می کنند چه کسی بیان می کند که فقط یک نفر شاغل است؟ مرد در بیرون از خانه کار می کند اما اگر زحمات زن خانواده در داخل خانه کار حساب نشود و به آن حقوقی پرداخته نشده بدین معنی است که هزینه کار بیرون از خانه مرد را همسر و فرزندان می پردازد، آیا تربیت فرزندان آینده شغل نیست؟ ما تمام بانوان خانه داری که ۶ ماه آموزش های لازم را در زمینه تربیت فرزند و حفظ سلامت و بهداشت را فرا بگیرند، در قالب گروه اول که ۲ فرزند بیشتر داشته باشند به آنها حقوق می پردازیم.

وی با بیان اینکه مساله ارتقای کرامت انسانی را از داخل خانه آغاز می کنیم افزود: تا به شهر و استان برسد، به همین منظور علاوه بر مساله ازدواج و خانه داری، کسب و کارهای خانگی را در داخل خانه ها توسعه خواهیم داد، شهرهای شما را اقتصادی خواهیم کرد و سعی مان بر این است رونق اقتصادی از پایین به بالا جوشیده و اقتصاد ملی ما در حقیقت از پایین به بالا رشد کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در غیر اینصورت دولت هایی که بر سر کار می آیند یک توده برفی به نام درآمد نفت در دست شان است که از بالا که دست به دست می شود در نیمه های راه این برف تمام شده و به زندگی مردم دیگر چیزی نمی رسد، این در حالی است که اگر اقتصاد از پایین به بالا باشد در بالا انبوه ای از برف جمع که دولت این امکان را دارد که از طریق مالیات ها خودش را اداره کند.

رضایی افزود: بنابراین چون مساله بنده حفظ کرامت انسانی خانواده های ایرانی است،  برنامه ریزی اقتصاد کشور را تغییر خواهیم داد.

وی در بخش پایانی صحبت های خود تاکید کرد: در فرصت های دیگر نیز با یکدیگر صحبت خواهیم کرد به امید دیدار پای صندوق های رای در بیست و هشتم خرداد همه با هم.   

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …