اخبار

قطعی سراسری برق، لبنان را در خاموشی فرو برد

به گزارش روز شنبه ایرنا از “اسپوتنیک”، شبکه خبری الجدید لبنان اعلام کرد که قطعی برق با درگیری‌ها در نزدیکی نیروگاه برق این شرکت در شهرک آرامون در نزدیکی بیروت مرتبط است.  
ساکنین این شهرک در اعتراض به قطعی‌های مکرر برق سعی کرده‌اند وارد نیروگاه شرکت برق لبنان شوند و در نتیجه تمام شبکه برق این شرکت در سرتاسر لبنان قطع شده است.  
برخی از شاهدان عینی همچنین ادعا کرده‌اند که برق فرودگاه بین المللی بیروت نیز به صورت موقت قطع شده است.  
به دلیل بحران شدید اقتصادی، لبنان نتوانسته است سوخت لازم برای نیروگاه‌های این کشور را در شش ماه گذشته تامین کند و این امر منجر به قطعی‌های روزانه برق در این کشور که گاه به ۲۰ تا ۲۲ ساعت می‌رسند، شده است.  
بحران برق در لبنان در عملکرد سازمان‌های دولتی، بیمارستان‌ها و کارخانه‌ها اختلال ایجاد کرده است.  
به گزارش ایرنا لبنانی‌ها در حال حاضر به شکل اساسی به خدمات ابتدایی ارائه شده توسط ژنراتورهای شخصی وابسته هستند که قیمت آن‌ها به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است و هزینه تولید ماهیانه [این ژنراتورها] چندین برابر حداقل دستمزد در کشور است.  
لبنان ماه‌ها است که از بحران شدید در بخش انرژی در نتیجه کمبود سوخت رنج می‌برد و این امر منجر به قطع برق برای ساعات طولانی در خانه‌ها و موسسات دولتی در نتیجه ضعف شدید تولید نیروگاه‌ها شده است.  
بحران سوخت یکی از برجسته‌ترین پیامدهای بحران شدید اقتصادی است که لبنان از اواخر ۲۰۱۹ به دلیل فروپاشی مالی و نبود ارز خارجی به‌اندازه کافی به منظور وارد کردن کالاهای اساسی همچون سوخت و دارو با آن دست به گریبان است.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا