سه شنبه , 2 مرداد 1403

فرمانده سپاه استان البرز: همه باید برای اجرای طرح اصلاح نظام یارانه‌ها به دولت کمک کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سردار سرتیپ دوم پاسدار علیرضا حیدرنیا در آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه مقاومت امام حسین(ع) شهرستان کرج که صبح امروز در کانون جوانان شهید سبحانی سپاه کرج برگزار شد، با اشاره به فضای ایجاد شده در کشور در مورد اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اظهار داشت: این هم پروژه ای است که دولت شروع کرده و مردم باید قاطعانه پشت سر دولت بیایند تا از این سربزنگاه نیز عبور کنیم.

وی افزود: دولت تمام توان خود را گذاشته تا این فشار را از روی دوش مردم و به ویژه طبقات محروم جامعه کم کند.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به اینکه در اجرا و روند آزادسازی یارانه‌ها مشکلاتی وجود دارد که تمام مسئولان در تلاش هستند این روند اصلاح شود، بیان کرد: در اجرای هدفمندی و نظام پرداخت یارانه‌ها هیچ کس از جمله دوست و دشمن نمی‌تواند آن را انکار کند ولی در شیوه‌ها ممکن است اختلاف سلیقه‌هایی باشد.

حیدرنیا  با اشاره به اینکه دولت می‌توانست اجرای این قانون را برای دو یا سه سال دیگر بگذرد بعد آن را شروع کند عنوان کرد: دولت این سختی را در شرایط سخت خشکسالی، جنگ منطقه‌ای، تحریم‌های ظالمانه و جنگ روسیه و اوکراین و کرونا با اعتقاد راسخ قبول و شروع کرد.

وی با بیان اینکه  در این میان مسئولان، وزرا و رئیس جمهور در بین مردم حضور یافتند و صحبت می‌کنند و به میان بازار می‌روند، ادامه داد:  این رئیس جمهور با رئیس جمهوری که از پشت شیشه‌ها و اتاق‌ها صحبت‌هایی می‌کند که خون مردم را به جوش می‌آورد فرق دارد در حالی که این رئیس جمهور در بین مردم و پای کار است.

فرمانده سپاه استان البرز اضافه کرد: مشکلات این طرح در مقابل با عظمت طرح قابل مقایسه نیست، طرح بزرگی است که تمام دولت و حاکمیت پشت آن آمده‌اند و باید کمک کنیم تا طرح به خوبی پیش برود و می‌طلبد تمام نخبگان، مسئولان، اصحاب رسانه، بسیجیان، آحاد مردم و تولیدکنندگان همه کنار دولت قرار گیرند تا این مشکل برطرف شود.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی محتواهایی بر علیه این برنامه می‌بینیم و دشمن هر چه در توان داشته به‌کار گرفته تا ذهن، فکر، اندیشه و روان جامعه را مغشوش کند گفت: مقام معظم رهبری دائم بر جهاد تبیین تاکید دارند که یکی از زمان‌های اجرای این جهاد واقعی این روزها است.

حیدرنیا ادامه داد: در فضای مجازی حوادثی را از چند سال گذشته بارگذاری می‌کند که فروشگاه‌ها را غارت می‌کنند که رسانه‌های معاند هم آن را بازتاب می‌دهند و مردم هم آن را دست به دست می‌کنند ولی باید بدانید وقتی دشمن بر روی این طرح متمرکز می‌شود حتما طرح خوبی است و وقتی دشمن تلاش می‌کند که این طرح با شکست مواجه شود آشکارتر از آن نیست که این طرح حتما خوب است.

وی افزود: اینکه دشمن مقاومت و سیاه‌نمایی می‌کند به واسطه این است که طرح خوبی است که باید برای به سرانجام رسیدن آن همه کمک کنیم.

فرمانده سپاه استان البرز گفت: به عنوان سربازان واقعی رهبر بر خود تکلیف می‌دانیم از دولت حمایت کرده و کمک کنیم و بسیج هم ثابت کرده که هر کجا  مشکلی باشد و گره‌ای به ظاهر ناگشودنی باشد وارد می‌شود و آن مشکل را به نحو احسن برطرف می‌کند که نمونه آن مشکل همه‌گیری ویروس منحوس کرونا است.

وی افزود: دشمنان باید بدانند که جریان حزب‌اللهی و انقلابی جریان بزرگی است که هر کجا نیاز باشد وارد صحنه می‌شود و گره گشایی از کار مردم می‌کند.

حیدرنیا در ادامه در مورد تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع) کرج گفت: استان البرز استانی بزرگ و پرظرفیت است و استان ظرفیت‌های بالقوه و ناشناخته‌ای است که باید هنر کنیم این ظرفیت‌ها را به فعلیت برسانیم.

وی با بیان اینکه استان البرز مردم و بسیجیان و خیران و صنعتگران خوبی دارد که از برکات این استان است که باید  تلاش کنیم ظرفیت‌ها به فعلیت برسد و مشکلات مردم برطرف شود.

حیدرنیا با بیان اینکه سرهنگ پاسدار زنجانی مسلط به ماموریت‌های بسیج بود و در هر عرصه ای که نیاز بود به خوبی وارد می‌شد و یکی از فرماندهان موفق استان بود گفت: ناحیه امام حسین (ع) آینه سپاه استان است و نگاه ویژه‌ای به آن داریم و برادر بزرگ سایر نواحی است و خیلی از جاها از ظرفیت این ناحیه در استان استفاده می‌کنیم.

وی یکی از  اقدامات موثر این ناحیه را در مقابله با ویروس کرونا و واکسیناسیون و راه‌اندازی پایگاه های واکسیناسیون و رزمایش کمک‌های مومنانه دانست که کارنامه موفقی دارد.

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه این جابه‌جایی‌ها طبیعی است و باید از ظرفیت سرهنگ زنجانی در جایی دیگر استفاده کنیم، گفت: سرهنگ زنجانی قرار است از این پس به عنوان معاون عملیات استان مشغول به‌کار شود.

حیدرنیا افزود: برای فرماندهی سپاه ناحیه امام حسین(ع) نیز از ظرفیت‌های درونی استان بهره می‌گیریم که سرهنگ رشید کبودوندی با بیش از 20 سال سابقه فعالیت در سپاه در این حوزه انجام وظیفه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: سپاه امام حسین (ع) که مزین به  نام آقا عبدالله الحسین (ع) است آینه تمام قد سپاه استان است که باید گفت ناحیه کرج بود که سپاه استان تشکیل شد و نگاه ویژه به این ناحیه است و بسیاری از پیشکسوتان سپاه استان روزی در این ناحیه بودند

فرمانده سپاه استان البرز به فرمانده جدید سپاه ناحیه امام حسین (ع) کرج تاکید کرد: نگاه ویژه به سمت تقویت صف است و در حالی که حوزه‌ها و پایگاه‌های خوبی در این ناحیه وجود دارد، نگاه، نگاه تقویت صف است و استفاده از تمام ظرفیت‌های در اختیار و غیر اختیار است و تعامل هماهنگی با شورای تامین و شورای اداری شهرستان و دیگر سازمان‌ها است.

وی یکی از طرح‌های جدی در این ناحیه را پیگیری طرح محله اسلامی با قدرت و قوت دانست و گفت: چتر بسیج فرای از این‌ها است ضمن اینکه باید نگاهی ویژه به خانواده شهدا، پیشکسوتان و بسیحیان باشد و تعامل با سپاه استان برای پیشبرد ماموریت‌ها باشد.

به گزارش تسنیم آیین تکریم و معارفه فرمانده سپاه ناحیه امام حسین (ع)  کرج با حضور بسیجیان، جهادگران، اصناف، خانواده شهدا و مسوولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

پس از این آیین فرماندهان و مسئولان با حضور در کنار گلزار شهدای گمنام با این شهدا تجدید عهد و میثاق کردند.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …