یکشنبه , 30 اردیبهشت 1403

فرمانده سپاه استان البرز: شکست‌های رژیم صهیونسیتی در مقابل محور مقاومت قابل انکار نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، سردار علیرضا حیدرنیا در نشست بصیرتی روز قدس که با حضور خواهران، استادیاران، سرمربیان حلقات صالحین و هادیان سیاسی سپاه و به همت بسیج جامعه زنان در سالن آمفی‌تئاتر شهید تمام‌زاده سپاه البرز برگزار شد اظهار داشت: روز قدس یادگار گرانبها و  ماندگار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) است.

 وی افزود: نامگذاری این روز، تدبیر حکیمانه ای بود که با گذشت حدود 43 سال از عمر این تصمیم و تدبیر، هر روز بیش از پیش به اهمیت و بزرگی این تدبیر حکیمانه و رهبردی پی می بریم.

فرمانده سپاه امام حسن مجتبی(ع) استان البرز مطرح کرد: در مرداد سال 1358 که حدود 6 ماه از عمر پربرکت انقلاب گذشته بود، همزمان با نخستین ماه مبارک رمضان پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تدبیر و فرمان حکیمانه امام خمینی (ره) مبنی بر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس به منظور حفظ همبستگی آرمان های فلسطین صادر شد تا مسئله فلسطین همیشه به عنوان مسئله اول و شماره یک جبهه اسلام تلقی شود.

حیدرنیا افزود: این تدبیر امام خمینی(ره) ضرب شست سنگینی علیه توطئه‌ها و نقشه‌های شوم صهیونیست‌های ملعون و خبیث برای ضربه زدن به جبهه اسلام و مسلمین بود. در سال های گذشته، انگلیس خبیث، کشورهای مسلمان را مستعمره خود کرده بود و در سال 1947 قرار بوده این استعمار پایان بپذیرد. ساعاتی پیش از این امر، رژیم انگلستان طرح شومی تحت عنوان راه اندازی رژیم اسرائیل در سرزمین‌های فلسطین را به مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه دادند.

وی خاطرنشان کرد: در سال 1917 و جنگ جهانی اول در بیانیه‌ای رژیم انگلیس به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را اعلام کرده بود که بعدها این سند افشا و مشخص شد که انگلستان از همان سال به دنبال راه اندازی یک رژیم صهیونیستی در بین مسلمانان بود. در سال 1947 این بیانیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تصویب و قرار شد کشور فلسطین در دو قسمت مساوی در اختیار فلسطینیان و اسرائیل ها قرار گیرد و قدس و بیت المقدس در اختیار سازمان ملل باشد.

فرمانده سپاه استان البرز ادامه داد: از همان ابتدای این توافق نامه، خباثت رژیم اسرائیل آغاز شد و به سرزمین های مسلمانان حمله و قسمت عمده ای از حیفا و یافا را تصرف کرد. زمان اجرایی شدن توافق فوق در سال 1948، 80 درصد از سرزمین فلسطین در اختیار رژیم صهیونیستی قرار گرفت. این یعنی اسرائیل به توافقات صورت گرفته با سازمان ملل متحد نیز پایبند نبود؛ تولد این رژیم منحوس، مبنای بدعهدی و عدم پایبندی به توافقات بود.

حیدرنیا اذعان کرد: با گذشت بیش از 70 سال از عمر رژیم منحوس صهیونیستی، هر چه به پیش می رویم، خلف وعده‌ها، ددمنشی‌ها و پشت پا زدن به قوانین و تعهدات و توافقات بین‌المللی نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی رژیم بی‌منطقی است؛ قدرت منطق را نمی‌فهمد اما منطق قدرت را می‌فهمد. امام خمینی(ه) و پس از ایشان مقام معظم رهبری تأکید کردند که مسئله فلسطین مسئله اول جهان اسلام است چون به رژیم منحوس صهیونیستی گره خورده است.

وی با اشاره به اینکه هر گاه این مسئله حل شود، رژیم صهیونیستی، این غده سرطانی برای همیشه از روی زمین محو خواهد شد، بیان کرد: زمانی که به مسلمانی تعدی و ظلم می‌شود، وظیفه شرعی و دینی همه مسلمانان است که به پا خیزند و به یاری مظلومان بشتابند. هر گاه به روز قدس نزدیک می‌شویم، شدت ددمنشی، وحشی‌گری و جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم مسلمان و بی‌دفاع و مظلوم فلسطین بیشتر می‌شود و در چند روز گذشته هم اقدامات آن‌ها شدت پیدا کرده است.

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه روز قدس، توطئه‌های استکبار و رژیم صهیونیستی برای به فراموشی سپردن مسئله فلسطین را خنثی می کند عنوان کرد: جبهه استکبار راهبردی برای به فراموشی سپردن مسائل اصلی دارد اما تدبیر الهی و داهیانه امام (ره) این سیاست و راهبرد دشمن را خنثی کرد. هر سال در روز قدس، مسئله فلسطین و تقابل ایدئولوژی و راهبردی مسلمانان با صهیونیست ها پررنگ می شود.

 حیدرنیا روز قدس را خط بطلانی بر طرح‌های منفور رژیم منحوس صهیونیستی و طرح‌ها، توافقات و معاهده‌هایی که با این رژیم انجام می‌شود دانست و عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آزادی‌خواه، رژیم صهیونیستی را به عنوان کشوری به نام اسرائیل قبول ندارند و آن را به رسمیت نمی‌شناسند، بنابراین هرگونه توافق و معاهده با این رژیم منحوس باطل است. این امر نیز از جمله دستاوردها و پیامدهای روز جهانی قدس محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان در روز قدس، حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند و به رزمندگان مقاومت این کشور روحیه می‌بخشند تصریح کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم فلسطین بسیار مظلوم اما مقتدر هستند. آن ها زمانی با سنگ به جنگ با رژیم صهیونیستی می رفتند اما اکنون به جایی رسیده اند که با موشک بر سر این رژیم منحوس می‌زنند و وظیفه همه ماست که از جبهه‌های آزادی بخش حمایت کنیم.

فرمانده سپاه استان البرز با تأکید بر ضرورت پررنگ نشان دادن شهدای مقاومت فلسطین و انتشار تمثال مبارک آن‌ها در روز قدس مطرح کرد: همه مسلمین و آزادی خواهان در جهان در روز قدس انزجار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام می کنند و هر سال، پایه‌های این رژیم پوشالی و نامشروع سست‌تر می‌شود.

وی گفت: روز قدس ضربات تبری است که به پایه‌های این رژیم وارد می‌شود و همه باید در این روز انزجار خود را از این رژیم نشان دهیم.

حیدرنیا با اشاره به اینکه  جبهه مقاومت که در سراسر کشورهای اسلامی تشکیل شده، همیشه مورد حمایت امامین انقلاب بوده و هست، ادامه داد: زمانی که داعش این شجره خبیثه ملعونه به بلاد مسلمین حمله کرد و کسی فکر نمی‌کرد که بتوان آن‌ها را شکست داد، حاج قاسم سلیمانی سید شهدای مقاومت با تأسی و پیروی از فرمان مقام معظم رهبری و به‌کارگیری جوانان غیور و دلاورمرد همه بلاد مسلمین، این شجره خبیثه را برای همیشه از روی زمین محو کرد.

وی داعش را تهدیدی علیه بشریت و اسلام خواند و افزود: داعش آمده بود تا اسلام را نابود کند، غافل از اینکه چراغ اسلام هیچ گاه خاموش نمی‌شود و دشمنی آن ها به خودشان باز می‌گردد. همه دیدید که چگونه این شجره خبیثه برای همیشه از روی زمین محو شد. پس از این اتفاق، بسیج مردمی در سایر کشورها نیز شکل گرفت. مردم مظلوم یمن با تشکیل بسیج مردمی، رژیم سعودی را زمین‌گیر کردند و به خاک سیاه نشاندند.

فرمانده سپاه استان البرز افزود: حوثی‌های یمن نان برای خوردن ندارند اما موشک تولید می‌کنند و قلب اقتصادی عربستان را مورد هدف قرار می‌دهند این قدرت اسلام و جبهه‌های آزادی‌بخش، به تأسی از آرمان مقاومت است.

وی تصریح کرد: برخی افراد خود فروخته داخلی اعلام می کنند که مقاومت هزینه دارد بله هزینه داره اما هزینه آن به مراتب کمتر از هزینه سازش است. در برخی دولت‌ها که به جای مقاومت به سازش روی آوردند، جبهه استکبار ضرباتی را به این نظام و جبهه اسلام وارد کرد.

حیدرنیا با اشاره به اینکه هر جا ایستادگی و مقاومت کردیم، نتیجه گرفتیم خاطرنشان کرد: بر اساس فلسفه وجودی آمریکا آن‌ها معتقد هستند که دولت و کشورهای قوی باید بمانند و کشورهای ضعیف باید محو شوند و از بین بروند. بر این اساس، ما نباید خود را ضعیف کنیم و به سازش رو بیاوریم بلکه باید خود را قوی‌تر کنیم تا آمریکا به واسطه تفکر و اندیشه خود مجبور به همراهی با ما شود اما در برخی دولت ها این تفکر مطرح نبود.

وی اذعان کرد: افرادی که می‌گفتند عصر و دوران موشک گذشته و باید سازش کرد، بدانند که موشک اقتدار آفرین است و امنیت ملی کشور را فراهم می کند. یکی از مؤلفه های امنیت ملی کشور ما قدرت جبهه‌های مقاومت است. اکنون حوزه سرزمینی و جغرافیایی ما و جبهه اسلام، پشت مرزهای رژیم صهیونیستی است، اگر دشمن دست از پا خطا کند، به فرموده مقام معظم رهبری، حیفا و تل آویو با خاک یکسان خواهد شد.

فرمانده سپاه استان البرز ادامه داد: زمانی رژیم منحوس صهیونیستی جسارت می‌کرد و می‌گفت قصد دارد مواضع هسته‌ای و نیروگاه‌های ما را مورد هدف قرار دهد، در آن مقطع، پیغامی داده شد که اگر شما موشک را به سمت ایران حرکت دهید، هنوز نخستین موشک به جمهوری اسلامی ایران اصابت نکرده، 40 هزار موشک از جبهه مقاومت در سرزمین‌های رژیم صهیونیستی فرود خواهد آمد. آن‌ها بر خلاف مسلمانان که جسور و پرقدرت هستند، ترسو هستند و هیمنه پوشالی دارند.

حیدرنیا با اشاره به اینکه اصابت چند موشک به سرزمین های رژیم صهیونیستی، تمام انسجام داخلی آن کشور را از بین می‌برد عنوان کرد: این رژیم سرزمین استراتژیک ندارد و این نقطه ضعف آن‌ها است، رژیم صهیونیستی در تیررس ما قرار دارد و به راحتی می‌توانیم به آن‌ها ضربه بزنیم. این رژیم حدود پنج میلیون نفر جمعیت دارد که حدود 18 درصد از این جمعیت ارتش آن‌ها هستند.

وی با بیان اینکه این رژیم علی‌رغم در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات بسیار در درگیری با جبهه اسلام و مقاومت، شکست‌های مفتضحانه‌ای می‌خورد گفت: در سال 1967 در جنگ احرار رژیم صهیونیستی در 6 روز ضربات سنگینی به ارتش اعراب وارد و سرزمین‌های بسیاری را اشغال کرد اما پس از جنگ 33 روزه، این رژیم منحوس هر جنگی با مسلمانان انجام داد، شکست خورد که این حاصل مقاومت و اقتدار فرزندان روح الله است.

فرمانده سپاه استان البرز تصریح کرد: فرزندان روح الله با اتکا به فرهنگ جهاد، ایثار و مقاومت توانستند تودهنی‌های محکمی به رژیم صهیونیستی بزنند. رژیمی که خود را مدعی پنج کشور برتر دنیا در حوزه نظامی می دانست و طی 6 روز همه اعراب را شکست می‌داد، اکنون به جایی رسیده که دیگر توان جنگیدن ندارد و در صورت جنگ نیز، التماس می کند که کسی واسطه برقراری صلح بین آن ها شود و زوال و نابودی خود را نزدیک می بیند.

حیدرنیا خاطرنشان کرد: معامله با غرب، عادی سازی روابط، راه‌اندازی سفارتخانه در برخی کشور های عربی و غیره خیانت‌هایی است که برخی دولت‌های به ظاهر اسلامی مرتکب می‌شوند و موجب آسیب رسیدن به جبهه مقاومت می‌شوند البته این‌ها در مقابل قدرت و اقتدار جبهه مقاومت قطعا راه به جایی نخواهند برد. پس از این اتفاقات رژیم صهیونیستی به خاک سیاه نشسته و دیگر توان توسعه خود و جرئت انجام هیچ اقدامی را ندارد.

وی تأکید کرد: با توجه به مقاومت جانانه مسلمانان در مقابل این رژیم تا بن دندان مسلح، همه ما وظیفه داریم روز قدس را باشکوه برگزار کنیم و به مردم مظلوم فلسطین بگوییم که شما تنها نیستید و همه مسلمانان به ویژه ملت ایران اسلامی پشتیبان شما بوده و به آرمان های شما پایبند هستند. گره گشایی از کار مردم فلسطین و نابودی کامل رژیم صهیونیستی، یکی از مؤلفه های زمینه سازی ظهور ولایت عظماست بنابراین باید این امر را وظیفه شرعی، قانونی و انسانی خود بدانیم.

فرمانده سپاه استان البرز با تأکید بر اینکه همه ما باید با حضور در راهپیمایی روز قدس و محکوم کردن جنایت های رژیم منحوس صهیونیستی، گامی در جهت زمینه سازی ظهور ولایت عظما برداریم، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی، پاشنه آشیل آمریکای جنایتکار است و آمریکا حاضر است هر چه لازم باشد هزینه کند اما یهود ضربه نخورد؛ جمهوری اسلامی ایران و جبهه مقاومت این را به خوبی دریافته است.

حیدرنیا خاطرنشان کرد: نیروی مقتدر قدس، اکنون در حیاط خلوت آمریکا و پشت مرزها و داخل سرزمین رژیم صهیونیستی و بیخ گوش آن ها حضور دارد و این مایه وحشت و ترس آن ها شده و خودشان هم می دانند که اگر دست از پا خطا کنند، ضربات و سیلی های سختی را دریافت می کنند، کما اینکه تاکنون نیز ضربات و سیلی‌های سختی خورده اند.

وی بیان کرد: رژیم صهیونیستی می داند که در حال نزدیک شدن به پایان عمر خود است و هر چه ما روز قدس را باشکوه تر برگزار کنیم، این پایان پذیری رژیم منحوس نزدیک تر می شود. در ماه مبارک رمضان اتفاقات بزرگ و منحصر به فردی در سرزمین های اشغالی رقم خورد؛ اینکه یک جوان با دست خالی چند صهیونیست را به درک واصل کرده و کل رژیم صهیونیستی را مستأصل می‌کند، نشان می‌دهد که پایه های این رژیم بسیار متزلزل است.

فرمانده سپاه استان البرز با بیان اینکه هیمنه پوشالی اسرائیل که ادعای قدرت دارد در تمام دنیا فرو ریخته است و با تأکید بر اینکه فعالیت‌های مقاومت نباید متوقف شود، گفت: این فعالیت ها باید مداوم باشد و همواره ضربات پیاپی بر پیکره رژیم صهیونیستی و اسرائیل وارد شود. انتفاضه رمضان، وارد کردن ضربات تاثیرپذیر بر عادی سازی روند مذاکرات بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی را نشان داد. کشورهای عربی بدانند اگر با این رژیم وارد معامله شوند، آن ها هم ضربه خواهند خورد.

 حیدرنیا گفت: زمانی تئوری اصلی رژیم صهیونیستی جنگ در سرزمین دشمن بود اما اکنون جنگ وارد سرزمین اسرائیل و رژیم صهیونیستی شده و دورانی که سرزمین های بیرونی را تهدید کنی و در سرزمین خودت اتفاقی نیفتد تمام شده است. آن ها دریافته‌اند که اگر سرزمینی را تهدید کنند، در داخل سرزمین خودشان نیز دچار چالش و تهدید می‌شوند. ورود تهدید به داخل کشور آن‌ها نشان می‌دهد که طرح معامله غرب با شکست مواجه شده است.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …