شنبه , 1 اردیبهشت 1403

فرماندار : اراضی قولنامه ای فردیس تعیین تکلیف می شود

ابوالفضل اینانلو عصر سه شنبه در نشست بررسی تعیین و تکلیف املاک قولنامه شهرستان فردیس که با حضور مدیرکل ثبت اسناد استان البرز برگزارشد، افزود: اراضی قولنامه ای فراوان در این شهرستان و قانون عدم صدور پروانه ساخت برای این اراضی از مهمترین مشکلات فردیس است.

وی با بیان اینکه این نشست به درخواست شورای و شهرداری مشکین دشت برگزار شد ، اظهار داشت: قرار شد این موضوع را همه پیگیری کنند ؛در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر بنیاد مسکن برای تعیین و تکلیف اسناد ورود پیدا کند.

اینانلو ادامه داد: متولیان امور تعدادی از اسناد که از گذشته در مشکین دشت زیر ۲۵ هزار نفر بود و بنیاد مسکن ورود پیدا کرده آنها را تکمیل کنند و بقیه را هم طبق قانون و مقررات پیگیری شود تا رفع مشکل شود.

فرماندار فردیس با یادآوری مشکلات اراضی قولنامه‌ای در این شهرستان گفت: تعیین تکلیف زمین‌های قولنامه‌ای مهمترین مطالبه مردم و گامی در جهت رضایتمندی شهروندان این شهرستان است.

اینانلو افزود: تعامل اداراتی چون راه و شهرسازی، جهادکشاورزی، منابع طبیعی و شهرداری ها در جهت رفع مشکل صدور اسناد املاک قولنامه ای که گامی بزرگ در جهت مقابله با زمین خواری است.

وی توضیح داد: پیش از این برای این نوع زمین ها پروانه ساخت صادر می شد ولی به تازگی سازمان بازرسی اجازه صدور پروانه را نمی دهد که این مساله پیامدهای اجتماعی را نیز به بار آورده است با سازوکارهای قانونی عزم ما برای حل مشکلات املاک قولنامه ای در این شهرستان جزم است.

شهرستان فردیس با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت در جنوب کلانشهرکرج مرکز استان البرز قرار دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …