چهارشنبه , 23 خرداد 1403

طرح جمع‌آوری متکدیان در کرج آغاز شد

 غلامرضا رضوانی روز شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در مرحله نخست این طرح  هشت نفر از متکدیان سطح شهر کرج جمع‌آوری و تحویل مراجع قانونی شدند.

 وی با اشاره به اینکه طرح مذکور تا پایان جمع‌آوری آخرین فرد متکدی در کلانشهر کرج ادامه خواهد داشت،‌ افزود: برخی از این افراد نیازمند واقعی نیستند و سیمای  شهر کرج را مخدوش کرده‌اند .

رضوانی گفت: افراد نیازمند  واقعی بر اساس تکلیف قانونی به کمیته امداد استان تحویل داده می‌شوند تا برای آنان  پرونده حمایتی  تشکیل شود.

وی گفت: متکدیانی که دارای معلولیت هستند نیز تحویل  بهزیستی استان خواهند شد.

رضوانی با بیان اینکه  حدود ۹۰ درصد متکدیان کلانشهر کرج از اتباع بیگانه هستند، افزود: متکدیان اتباع بیگانه ۲ دسته  هستند  یک دسته به صورت مجاز  وارد کشور شده و باید بازگشت به کشورشان تحویل نیروی انتظامی شوند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به معضل  زباله گردی  معتادان در مناطق مختلف کلانشهر کرج اشاره کرد و گفت: این افراد جمع آوری و تحویل اردوگاه بازپروری معتادان استان البرز خواهند شد.

سرپرست معاونت خدمات شهر شهرداری کرج اظهار داشت : البته تعدادی از زباله گردها  تحت پوشش شرکت خدماتی وابسته به سازمان مدیریت پسماند کرج هستند که با رعایت الزامات بهداشتی اقدام به تفکیک زباله ها از مبدا می کنند.

رضوانی اظهارداشت: ۲۲۰ معتاد متجاهر و زباله گرد طی روزهای اخیر  در کرج جمع آوری به  این مراکز بازپروری و ترک اعتیاد تحویل داده شدند.

این مسوول تصریح کرد که تکلیف قانونی جمع‌آ ‌وری معتادان متجاهر با فرمانداری کرج است که معاونت خدمات شهری شهرداری کرج نیز مکانی را در اختیار نیروی انتظامی و بهزیستی برای بانوان قرار داده که بانوان در این مکان‌ها غربالگری شوند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرج اظهارداشت: گرمخانه بانوان در پارک چمران کرج  با ظرفیت ۳۰ نفر  فعال شده است.

وی تاکید کرد با توجه به شیوع کرونا حتی یک نفر از بانوان این گرمخانه مبتلا به کووید ۱۹ نشدند و با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا تمام بانوان بی سرپناه تاکنون هر ۲ دز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

رضوانی یادآورشد: یک واحد گرمخانه  برای مردان بی سرپناه  در میدان توحید کرج  است  و مقدمات فعال سازی گرمخانه دیگر در کرج فراهم شده که اگر لازم شد بر روی افراد بی سرپناه گشوده خواهد شد.

جمع آوری متکدیان و معتادان متجاهر به یک مطالبه عمومی در کلانشهر کرج تبدیل شده زیرا این روزها در بسیاری از معابر کرج مردم شاهد حضور متکدیان و معتادان متجاهر هستند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …