سه شنبه , 26 تیر 1403

ضرورت پایان مماشات با آشوبگری

به گزارش خبرگزاری تسنیم، از اواخر شهریور ماه و بعد از ماجرای فوت خانم «مهسا امینی» که برای همه غم‌انگیز بود، عده‌ای فرصت‌طلب هم سعی کردند با سوءاستفاده از احساسات مردم و برخی تجمعات اعتراضی، اقدامات رادیکال و خشونت‌طلبانه خود را در پشت پرده اعتراضات مردم دنبال کنند. اقداماتی که هیچ رنگ و بویی از اعتراض مسالمت‌آمیز و منطقی نداشت و مهسا امینی برای این دسته صرفاً اسم رمز آشوب بود.

با ورود برخی رسانه‌های تروریستی فارسی‌زبان و کانال‌های معاندی که تبلیغ جنگ شهری و ساخت مواد منفجره و کوکتل مولوتف می‌کردند و همچنین لیدری تجزیه‌طلبان و منافقین، بعضی از اغتشاشات به سمت فعالیت‌های تروریستی و شبه تروریستی رفت و وارد فاز خشونت‌های بیش از پیش شد.

با وجود به آشوب کشاندن برخی شهرها و همچنین نقاطی از تهران، رفتار نیروهای حافظ امنیت اعم از پلیس و بسیج، مدارا و مماشات بود تا مردم با مشاهده رفتارهای خشونت‌بار آنها هرچه بیشتر صف خود را از اخلالگران امنیت جدا کنند.

این رفتار نیروهای انتظامی و امنیتی به مرور جواب داد و شاهد از بین رفتن تجمعات و محدود شدن آشوب‌ها به گروه‌های چند نفره و البته آموزش‌دیده بودیم که با آتش زدن سطل‌زباله‌ها یا موتور سیکلت، برای ساعاتی نظم عمومی را برهم می‌زدند.

با وجود کاهش بسیار قابل توجه اغتشاشات در بسیاری از شهرها و تهران، اما دشمن با استفاده از فصای اغتشاش در کشور، حادثه تروریستی شاهچراغ را رقم زد؛ از سویی، چهره واقعی برخی سازمان‌دهندگان و عناصر این آشوب‌ها نشان داد دست‌کمی از داعش ندارند؛ اتفاقی که برای شهید «آرمان علی‌وردی» در شهرک اکباتان افتاد، یاد جنایات منافقین در دهه شصت همچون حادثه عملیات مهندسی را زنده کرد.

اتفاقات امروز در کرج و حمله مسلحانه به نیروی انتظامی و قتل ناجوانمردانه یک بسیجی نشان می‌دهد برخلاف روزهای اول، تنها با آتش زدن چند سطل زباله و سردادن شعارهای تند و رادیکال توسط برخی فرصت طلبان روبه‌رو نیستیم و عملاً برخی وارد فاز مسلحانه و تروریستی شده‌اند که امنیت همه ایرانیان را نشانه رفته است.

اگر در روزها و هفته‌های اول سیاست مدارا برای جداشدن صف مردم از اخلالگران امنیت درست بود، با اتفاقات امروز کرج حجت بر همه تمام شده که برخی صحنه‌گردانان آشوب‌های فعلی سیاست سوریه کردن ایران و قتل طیف گسترده‌ای از ایرانیان را در پیش گرفته‌اند؛ لذا نیروی انتظامی و سایر نیروهای امنیتی و انتظامی باید مماشات را کنار گذاشته و برای جلوگیری از به خطر افتادن بیش از پیش امنیت مردم بطور قاطع در پی شناسایی و دستگیری آشوبگران و برخورد با برخی داعش‌مسلک‌ها باشند.

انتهای پیام/

 

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …