شهروندان البرزی خطر وزش باد شدید را جدی بگیرند

محمد رضا فلاح نژاد روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:  براساس هشدار هواشناسی سطح زرد و  تحلیل آخرین الگوهای های پیش یابی این موج ناپایدار از امروز  تا جمعه ۳۰ مهرماه در منطقه البرز  فعال خواهد بود.

وی ادامه داد: در نتیجه گذر موج ناپایدار و سرد در روزهای پایانی این هفته البرز  وزش باد به نسبت شدید و گرد و خاک ،  بارش پراکنده باران به ویژه در ارتفاعات و جاده های کوهستانی ، ارتفاعات جاده چالوس و محور طالقان در بعضی ساعات همراه با بارش باران و برف ، یخبندان سطح جاده مورد انتظار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز بیان داشت: آسیب به سازه های سست و موقت ، گلخانه ها ، تابلو ها و بنر های تبلیغاتی در سطح شهر ، سقوط اجسام از ارتفاع ، شکسته شدن درختان ، کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات ناسالم برای تمام گروه ها به دلیل خیزش گرد و خاک از اثرات این مخاطره طبیعی است.

فلاح نژاد گفت: کاهش میدان دید، لغزندگی و یخبندان سطح جاده ، اختلال در تردد جاده ای منطقه البرز ازدیگر اثرات گذر موج ناپایدار و سرد در این استان است.

محکم کردن سازه های سست و موقت ، تابلوهای تبلیغاتی ، احتیاط در عبور از مجاورت ساختمان های نیمه کاره و درختان ، تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات ناشی از وزش باد شدید ، احتیاط در تردد و توقف حاشیه رودخانه ها و مسیل ها ، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی ، احتیاط در عبور از جاده های کوهستانی از توصیه های مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز برای پیشگیری از بروز انواع خسارت ها دراین زمینه بود.