شهردار : کرج دومین تولیدکننده گیاهان گلخانه‌ای کشور است

 علی کمالی زاده روز چهارشنبه در مراسم افتتاح بازار دائمی گل و گیاه کرج، اظهار داشت: به همین دلیل راه اندازی بازار دائمی گل و گیاه برای عرضه مستقیم محصولات در این بخش توسط شهرداری کرج کلید زده شد.

شهردار کرج با اشاره به ظرفیت‌های  بازار  دائمی گل و گیاه این کلانشهر گفت : این بازار با ۳۰ غرفه‌ فعال شده که شاهد افزایش کیفیت گل و گیاهان تولیدشده، کاهش قیمت نهایی فروش آن‌ها و افزایش مصرف گل و گیاه در منازل شهروندان کرجی خواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت کرج در تولید گل و گیاه ادامه داد: کرج پس از شهرستان محلات استان مرکزی بیشترین میزان تولید گل و گیاهان گلخانه‌ای کشور را به خود اختصاص داده و از این طریق درآمدزایی مناسبی هم دارد.

وی تأکید کرد: با افتتاح بازار دائمی گل و گیاه صدف، شهروندان کرج دیگر نیاز ندارند برای خرید به مناطق دیگر مراجعه و می‌توانند گل و گیاه موردنیاز خود را مستقیم از این بازار تهیه کنند که این کار هم به نفع عرضه‌کننده و هم خریدار است.

کمالی زاده بابیان اینکه به‌زودی مرکز ساماندهی و نمایشگاهی مشاغل خانگی کرج راه‌اندازی می‌شود، گفت: با راه‌اندازی این مرکز، 2 هزار و ۷۰۰ فعال حوزه مشاغل خانگی از طریق پلتفرم فضای مجازی به بازار فروش متصل می‌شوند.

شهردار کرج توضیح داد: فضای دیجیتال و مجازی امکان دسترسی آسان مصرف‌کننده به کالاهای موردنیاز را با سرعت و کیفیت قابل قبولی فراهم کرده و مدیریت شهری کرج هم از این بستر برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان استفاده می‌کند.

وی توضیح داد: اگر بنا بود برای فعالیت این افراد بازارچه‌ای احداث شود، فضا و هزینه زیادی صرف می‌شد ولی فضای دیجیتال و فروش آنلاین بسترساز فعالیت کیفی صاحبان ایده در حوزه مشاغل خانگی شده است.

شهردار کرج در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه زمینه فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ کشور در کرج فراهم آمده است، افزود: با این کار امکان قرار گرفتن بازار روزهای کرج در زنجیره توزیع شرکت‌های تولیدی بزرگ فراهم می‌شود که این امر باعث کاهش قیمت کالاها و افزایش کیفیت و تنوع آن‌ها خواهد شد.