اخبار

رشد سه برابری شرکت دانش آموزان البرز در پرسش مهر ریاست جمهوری

فرشته فهمیده روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت:  امسال ۲۱۵ هزار دانش آموز البرزی در بیست و دومین دوره پرسش مهر ریاست جمهوری شرکت کرده اند که از افزایش سه برابر نسبت به دوره قبل حکایت دارد.

 وی با اشاره به اینکه در بیست و یکمین دوره پرسش مهر ریاست جمهوری البرز حدود ۷۰ هزار نفر شرکت کردند،اظهارداشت: دانش آموزان با شرکت بی نظیر خود در پاسخ دادن به سوال بیست و دومین دوره پرسش مهر ریاست جمهوری در واقع حرکتی انقلابی را به نمایش گذاشتند.

وی تصریح کرد: از مجموع شرکت کنندگان در این فراخوان ملی ۸۰ هزار اثر کیفی در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش استان البرز به ثبت رسیده است.

فهمیده با بیان اینکه در آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ریاست جمهوری با طرح پرسش مهر از دانش آموزان خواست به این پرسش پاسخ دهند که « ایران قوی چه ویژگی‌هایی دارد و نقش دانش‌آموزان در شکل‌گیری ایران قوی چیست؟» ، اضافه کرد: بیست و دومین دوره پرسش مهر ریاست جمهوری با رویکرد تقویت روحیه پرسشگری و ایثار در مدارس این استان فراخوان شد.

وی یادآورشد: پرسش مهر سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ زمینه ساز رشد و پرورش فرزندانمان در راستای تحقق سازی آرمانهای ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: پرسش مهر ریاست جمهوری فرصتی مناسب برای نهادینه ‌کردن فرهنگ پرسشگری در بین دانش آموزان است که هرساله با استقبال شرکت کنندگان دراین استان روبرو است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزعنوان کرد: این پرسش که همواره از سوی رییس جمهوری ایران در ابتدای سال تحصلی مطرح می شود درایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری دانش آموزان موثر است.

وی خاطرنشان کرد:علاقه مندان آثار خود را در بخش فرهنگی همانند شعر، داستان کوتاه، قسمت رسانه و فضای مجازی، وب نوشت، ویدئوکست و در بخش هنری در قسمت هنرهای تجسمی چون پوستر، عکاسی، تصویرسازی، طراحی، نقاشی، خوشنویسی نستعلیق ارسال کردند.

فهمیده افزود: شرکت کنندگان دربخش هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه می توانند آثاری همانند مستند، داستانی، پویانمایی، نماهنگ واستندآپ کمدی ودر بخش هنرهای آوایی سرود همگانی و در بخش رشته و گرایش‌های میان رشته‌ای سخنوری بخش ویژه سخنی با رییس  جمهور آثارشان را به ثبت رساندند.

وی تاکید کرد: دانش‌آموزان با ثبت نام از طریق سامانه همگام درقالب رشته‌ها و گرایش‌های مختلف با خلق آثار فرهنگی و هنری به سوالات بیست و دومین دوره پرسش مهر رییس جمهور پاسخ دادند که بزودی فرآیند داوری آثار دانش آموزان از سوی دبیرخانه استانی پرسش مهر ریاست جمهوری آغاز می شود.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا