دستگیری ۸ عضو ارشد یک شرکت هرمی در کرج

وی افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد یک کلاهبردار حرفه‌ای با ایجاد شبکه و با معرفی خود به عنوان سرشبکه یک شرکت هرمی جعلی به نام کیونت، با دادن وعده سودهای هنگفت اقدام به کلاهبرداری میلیاردی از چندین نفر کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه این متهم با اجاره اماکنی در مناطق مختلف شهر کرج دائما در حال جابه جایی بود، اظهار کرد: در ادامه پس از چندین شبانه روز اقدام اطلاعاتی، در نهایت مخفیگاه متهم شناسایی و ماموران با هماهنگی مقام قضائی به آنجا اعزام شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به دستگیری هشت نفر از سرشاخه های اعضای این باند هرمی، تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقداری جزوات آموزشی مربوط به شرکت های هرمی نیز کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز با اشاره به اینکه تلاش پلیس برای شناسایی مال باختگان احتمالی این پرونده ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برآورد اولیه کارشناسان از میزان کلاهبرداری صورت گرفته از سوی اعضای این باند حدود سه میلیارد ریال است.

سرهنگ نادربیگی یادآور شد: از جمله آسیب هایی که در خصوص شرکت های هرمی متصور است اغفال افراد جویای کار و ترویج فرهنگ غلط بیکاری وکسب درآمد بدون زحمت و خروج سرمایه های کشور از کشور است که پلیس با رصد اطلاعاتی از فعالیت مخرب آنها جلوگیری می کند.