سه شنبه , 1 خرداد 1403

دستگیری کلاهبرداران ۴۰ میلیارد ریالی در البرز

به گزارش  روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد نادربیگی  اظهار داشت که در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری مبنی بر اینکه افرادی با استفاده از دسته چک جعلی اقدام به خرید حبوبات و خشکبار کرده و متواری شده اند، بررسی موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان در بررسی‌های اولیه خود متوجه شدند که کلاهبرداران با شناسایی سوژه های خود از سایت های خرید و فروش لوازم دست دوم، اقدام به خرید خشکبار و حبوبات از سایر استان ها با قیمت های بالاتر از بازار کرده و با اجاره موقت مغازه در شهرهای کرج و شهریار با کارت شناسایی جعلی، با چرب زبانی مالباختگان را متقاعد به ارسال بار به آنجا می کردند.

وی اضافه کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد که متهمان ساعت رسیدن اجناس را به گونه ای تنظیم می کردند که بعد از ساعت اداری و هنگام تعطیلی بانک ها باشد که پس از خالی کردن اجناس با ارائه چک جعلی به تاریخ روز بلافاصله پس از رفتن مال باختگان اقدام به جابه‌جایی کالاها کرده و متواری می شدند.
نادربیگی افزود:  بلافاصله اقدامات پلیسی کارآگاهان برای دستگیری متهمان آغاز و پس از چندین روز تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات اطلاعاتی هر سه متهم در این زمینه شناسایی و با همکاری کلانتری ۲۱ فاز چهار مهرشهردر شهرستان کرج همه آنها در عملیات های جداگانه دستگیر و به پلیس آگاهی البرز منتقل شدند.
وی خاطرنشان کرد: متهمان پس از دستگیری ابتدا منکر انجام هرگونه کلاهبرداری شده اما با مشاهده مستندات غیرقابل انکار پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۶ فقره کلاهبرداری به ارزش ۴۰ میلیارد ریال اقرار کردند.
نادربیگی گفت:  متهمان پس از تکمیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …