دستگیری اعضای باند کلاهبرداری با ارسال پیامک های جعلی درالبرز

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ رسول جلیلیان، اظهار داشت که در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا استان البرز مبنی بر اینکه پیامک هایی با عنوان سامانه ثنا و نرم افزار صیغه یاب دریافت کرده اند و به درگاه جعلی پرداخت هدایت شده اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: طبق تحقیقات کارشناسان فتا مشخص شد که پیامکی جعلی از شماره های مشخص مبنی بر پیگیری پرونده قضایی و همچنین نرم افزار صیغه یاب به تلفن همراه شاکیان ارسال می شد و کلاهبرداران با ارسال لینک جعلی نرم افزار و تقاضای نصب آن از قربانیان بر روی تلفن همراهشان، ضمن دسترسی به پیامک ها و رمزدوم پویای افراد، از حساب آنها به صورت غیر مجاز برداشت می کردند.

جلیلیان خاطرنشان کرد: با پی گیری های بعمل آمده، مشخص شد که متهمان پس از برداشت غیر مجاز مبالغ سرقتی، اقدام به خرید گوشی موبایل و مقداری جواهرات نموده تا ردی از خود برجای نگذارند.

وی گفت: با بررسی‌های فنی و پلیسی  محل اختفای متهمان  در یکی از شهرهای شمالی کشور شناسایی که با هماهنگی صورت گرفته با مرجع قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه هر سه متهم در ویلایی اجاره ای دستگیر و در بازرسی از محل ،تعداد چهار دستگاه گوشی تلفن همراه وسایل ارتکاب جرم ( لپ تاپ،  گوشی ،سیم کارت های فعال ، کارت های بانکی اجاره ای و …) کشف شد.

وی افزود: همچنین پس از واکشی اطلاعات  صورت گرفته بر روی تجهیزات متهمین اطلاعات یک هزارو ۳۶۴  کارت بانکی از شهروندان احصاء شد.

رییس پلیس فتا استان البرز بیان داشت: مهم‌ترین عامل زمینه‌ساز در دسترسی به اطلاعات و سوءاستفاده از اطلاعات کاربران، اعتماد بیش از حد به افراد ناشناس، پیامک‌های دریافتی و لینک‌های موجود در فضای مجازی است که باید توجه داشت که هرگونه درخواست وجه حتی با مبالغ اندک تحت عنوان سامانه ثبت‌نام الکترونیک قضایی (ثنا) یا هر عنوان دیگری جعلی بوده و منجر به بروز مشکلات خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …