اخبار

دانش آموزان البرز ۱۴  مدال المپیاد کشوری را به خود اختصاص دادند

رضا شکیبا روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:  در این المپیادها سمیرا احمدنژاد شرامین دانش آموز پایه یازدهم از دبیرستان فرزانگان آموزش و پرورش ناحیه چها کرج  در رشته علوم زمین مدال طلا را کسب کرد.

وی با اشاره به اینکه مصطفی کرمانی نیا دانش آموز پایه دوازدهم از دبیرستان شهید سلطانی سه در رشته فیزیک مدال نقره گرفت،خاطرنشان کرد: الیکا وکیلی اجارود از فرزانگان سه در رشته جغرافیا هم مدال نقره را از آن خود کرد.

همچنین محمدعلی آقایی میبدی دانش آموز پایه دوازدهم از دبیرستان شهید سلطانی آموزش و پرورش ناحیه یک در رشته ریاضی نقره و کوروش افشین جو دانش آموز پایه یازدهم از دبیرستان شهید سلطانی سه در رشته سلول های بنیادی مدال نقره به دست آوردند.

 دانش آموز پایه یازدهم  سید علی میرحسینی چاه وکی نیز از دبیرستان شهید سلطانی آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در رشته سلول های بنیادی موفق به کسب مدال نقره شد.

شکیبا از غزل بیگدلی و ساینا سلطان مرادی از دانش آموزان پایه یازدهم فرزانگان آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در رشته تفکر و کار آفرینی  یاد کرد که در المپیاد علمی کشور حائز مدال برنز شدند.

وی با بیان اینکه سید محمد متین حسینی از دبیرستان شهید سلطانی سه  کرج در رشته زیست شناسی  مدال برنز گرفت، افزود:  محمد حسین نادری  و نیما مشیر پناهی از دانش آموزان  دبیرستان شهید سلطانی آموزش و پرورش ناحیه یک کرج به ترتیب در رشته رایانه  و شیمی مدال برنز به دست آوردند.

رییس اداره استعدادهای درخشان و دانش پژوهان استان البرز ادامه داد: دانش آموزان پایه دوازدهم کیارش کوپال و نیما نریمان زاده از شهید سلطانی سه کرج در رشته ریاضی مدال برنز و محمد پارسا الوندیان از همین دبیرستان در رشته فیزیک مدال برنز گرفت.

وی افزود: استان البرز دارای ۱۹ مدرسه استعدادهای درخشان است که پنج هزار و ۱۶۶ دانش آموز در رشته های مختلف نظری و مهارتی در این مدارس مشغول به تحصیل هستند.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا