شنبه , 29 اردیبهشت 1403

خوراکیان: ۱۴ هسته راهبردی برای تحقق منویات رهبری در مرکز ملی فضای مجازی ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری تسنیمگروه استانها، امیر خوراکیان معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌های ایران اظهار داشت: اخیراً در معاونت محتوای مرکز ملی فضای مجازی 14 هسته راهبردی ایجاد کردیم که این هسته‌ها 14 اولویت موضوعی که عمدتاً رهنمودهای مقام معظم رهبری در عرصه فضای مجازی هستند را پیگیری کرده و از مأموریت‌های مهم مرکز ملی فضای مجازی به‌حساب می‌آید.

وی افزود: با ایجاد این 14 هسته در تلاشیم در قالب یک مرکز کاملاً کارشناسی و محتوایی سرفصل‌ها و معیارهای اصلی را به بحث بگذاریم و هم در قالب این هسته‌ها مسئله تولید و تدوین پیش‌نویس اسناد ملی را پیگیری کنیم، به این شکل که در این 14 محور سیاست‌ها و اهداف هر نهاد و ارگان در هر یک از محورها برای این طرح در شورای عالی فضای مجازی آماده شود. همچنین پیگیری وظایف و هماهنگی بخش‌ها و نهادهای مختلف و در واقع دنبال‌کردن تحقق این مأموریت از جمله اهداف مدنظر در ایجاد این 14 هسته راهبردی است.

معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی از تدوین و اجرای برنامه 10 مرحله‌ای معاونت محتوای مرکز ملی فضای مجازی برای تحقق سیاست‌های مصوب شورای عالی فضای مجازی در این عرصه خبر داد و در تشریح جزئیات آن اظهار داشت: یک نگرانی همواره این بود که مصوبات شورای عالی فضای مجازی ابلاغ می‌شود ولی آن طور که باید و شاید در عمل محقق نمی‌شود بنابراین برنامه‌ای 10 مرحله‌ای را برای تحقق مصوبات شورای عالی فضای مجازی تنظیم کردیم.

خوراکیان تصریح کرد: این برنامه در 3 محور اصلی و در مجموع در 10 محور است که 4 مرحله آن مربوط به نهادهای حاکمیتی و 4 مرحله مربوط به بخش خصوصی، نهادهای مردمی و سازمان‌های مردم‌نهاد بوده و 2 مرحله نیز در حوزه رصد و بررسی نتایج این اسناد و سیاست‌های مصوب است.

انتهای پیام/

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …