اخبار

تعطیلی ۲ روزه خط مترو کرج – شهرجدید هشتگرد

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی شبکه برق بالاسری خط پنج مترو در محدوده ایستگاه کرج تا ایستگاه هشتگرد گفت: امروز پنجشنبه و فردا جمعه خدمات دهی به مسافران در این خط نداریم.

تعطیلی ۲ روزه خط مترو کرج – شهرجدید هشتگردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، مهدی شایسته اصل با تاکید بر اینکه بهسازی برق بالاسری خط پنج متروی تهران و حومه برای اولین بار در کشور باهدف حفظ زیر ساخت¬ مسافران انجام می‌شود افزود: خط پنج متروی تهران بیش از ۲۳ سال است که به بهره برداری رسیده و در طراحی اولیه، عمر مفید آن ۲۰ سال تعیین شده و با توجه به حوادثی که برای برق بالاسری در مدت بهره‌برداری اتفاق افتاده، در زمان حاضر تعویض شبکه برق بالاسری در اولویت جدی قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه سرویس دهی از ایستگاه های گلشهر و محمدشهر کرج  امروز پنجشنبه ۲۳ دیماه  و فردا جمعه ۲۴  دیماه انجام  نمی شود گفت: سرویس دهی مترو بین ایستگاه تهران (صادقیه) تا ایستگاه کرج(شهید سلطانی)  انجام می شود و با عنایت به هماهنگی انجام شده در کمیته فنی استانداری البرز مسافران ایستگاه های گلشهر و محمدشهر می توانند برای رسیدن به ایستگاه متروی کرج از وسایل حمل و نقل عمومی دیگر به خصوص اتوبوس استفاده کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه تصریح کرد: این پروژه به عنوان اولین پروژه اورهال شبکه برق بالاسری در خطوط ریلی و مترو در کشور محسوب می شود که با توجه به ویژگی ها و حساسیت های موجود، بدون ایجاد وقفه در عملیات بهره برداری از خط پنج  و در مدت زمان اندک و طی عملیات شب کاری و روزهای تعطیل انجام خواهد پذیرفت.

‌شایسته با تاکید بر اینکه خط پنج  متروی تهران و حومه یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه های ارتباطی بین استان های البرز و تهران محسوب می شود، گفت: انجام عملیات تعمیرات و نگهداری و همچنین نوسازی این خط علاوه بر حفظ زیر ساخت های موجود در جابه جایی مسافر، نقش بسیار مهمی در کاهش بار ترافیکی و مصرف سوخت خواهد داشت. 

وی افزود: عملیات  نوسازی ۵۰ کیلومتر از شبکه برق بالاسری این خط در خطوط اصلی، خطوط شانت و خطوط کنارگذر ایستگاه ها در قالب قراردادی توسط شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا واگذار شده است. 

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد کرد: تامین تمامی قطعات، یراق آلات، وایرهای مسی و همچنین سکسیونرهای مربوط به شبکه برق بالاسری خط پنج متروی تهران و حومه و همچنین تامین تجهیزات، طراحی و احداث شبکه برق بالاسری خطوط (۱۴،۱۵،۱۶) پایانه مهرشهر کرج نیز تماماً برعهده و تعهد شرکت احداث و توسعه ریلی مپنا است که با بهره مندی از دانش مهندسی مناسب نسبت به طراحی، مهندسی معکوس، ساخت و تامین تجهیزات مورد نیاز از سازندگان و تامین کنندگان داخلی بهره می‌گیرد. 

شایسته با اشاره به اینکه پیش بینی های لازم برای این کار در حال انجام است و طبق برنامه ریزی اولیه در هر روز یک هزارو۲۰۰ تا یک هزار و۵۰۰ متر شبکه برق بالاسری مترو مورد بازسازی قرار خواهد گرفت تا طی یک سال ۵۰ کیلومتر انجام شود خاطرنشان کرد: ۸۹ میلیارد تومان هزینه برای این پروژه در نظر گرفته شده است.

 خط پنج متروی تهران و حومه به طول تقریبی ۶۲ کیلومتر به صورت دوخطه حدفاصلِ ایستگاه تهران (صادقیه) و ایستگاه هشتگرد با ۱۲ ایستگاه و ۲ مجموعه پارکینگ و یک مجموعه انبار تعمیرات می باشد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا