سه شنبه , 1 خرداد 1403

بیش از ۲ میلیون دز واکسن کرونا در البرز تزریق شد

دکتر مهرداد بابایی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت:  از مجموع سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت استان البرز حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر آنان هدف واکسیناسیون کرونا قرار دارند که تاکنون بیش از یک میلیون و۵۵۰ هزار نفر حداقل یک دز واکسن کرونا دریافت کرده اند.

وی بیان داشت: بخشی از جامعه هدف استان البرز نیز ۲ دز واکسن کرونا دریافت کرده اند و در مجموع برای  ۷۰ درصد  جمعیت هدف  استان یک دز واکسن تزریق شده است.

سخنگوی قرارگاه مقابله با کرونا استان البرز گفت: در زمان حاضر روزانه ۴۰ هزار نفر در استان واکسینه می شوند و روند واکسیناسیون با سرعت در حال انجام است.

بابایی گفت : واکسیناسیون دانش آموزان  استان و اتباع خارجی مقیم استان البرز نیز توسط مراکز تجمیعی و بهداشت و درمان استان  طی روزهای اخیر آغاز شده است.

وی در عین حال تاکید کرد که دریافت یک دز واکسن کرونا به منزله ایمنی کامل نیست و حتی افرادی که ۲ دز واکسن دریافت کرده اند باید رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را اولویت قرار دهند.

 اکنون ۳۵ مرکز تجمیعی و ۲۹ مرکز بهداشت و سلامت در حال انجام عملیات واکسیناسیون کرونا در استان البرز هستند.

اکنون شهرستان های کرج وفردیس در وضعیت نارنجی و  چهار شهرستان ساوجبلاغ ، چهارباغ ، نظرآباد و اشتهارد در وضعیت زرد و شهرستان طالقان آبی کرونایی است.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …