برگزاری مراسم افطاری ساده با حضور ۳۰ هزار روزه دار کرجی

مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج گفت: تاپایان ماه مبارک رمضان آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) میزبان ۳۰ هزار روزه دار این منطقه است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، حجت الاسلام محمد بیانی، افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده و با کمک خیران هر شب برای یک هزار نفر سفره افطاری ساده به صرف نان ، پنیر ، سبزی و خرما گسترده می شود.

به گفته مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج: علاوه بر این هر روز بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ پرس غذای گرم طبخ و بین نیازمندان مجاور و زائران توزیع می شود که در مجموع تا پایان ماه مبارک رمضان حدود ۱۵ هزار پرس غذا طبخ و توزیع خواهد شد.

او با اشاره به دیگر برنامه های مرکز افق این آستان مقدس گفت: یکی دیگر از این برنامه ها که شب گذشته با حضور خیران برگزار شد برگزاری جشن گلریزان بود که حدود ۲۵۰ میلیون تومان جمع آوری شد.

بیانی افزود: با این مبلغ قرار شد که هزینه عمل یکی از اعضای یک خانواده نیازمند و همچنین بدهی یک فرد که در شرف زندان رفتن بود پرداخت شود ضمن اینکه برای یک خانواده نیازمند یخچال، تلویزیون و لباسشویی خریداری شد و برای یک دانش آموز نیز یک دستگاه تبلت خریداری شود.

او با بیان اینکه خیران تعدادی کالاهای اساسی نیز اهدا کردند، گفت: از دیگر برنامه های این مرکز ایجاد غرفه کودک سربازان دهه ۹۰ می باشد که با حضور یک روحانی و چهار مربی همراه می باشد.

مدیر مرکز افق آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) مهرشهر کرج به ایجاد غرفه های مشاوره خواهران و برادران و همچنین غرفه پاسخگویی به شبهات و مسایل شرعی اشاره کرد و افزود: همچنین یک مبلغ چند رسانه ای نیز در این بقعه متبرکه تولیدات چند رسانه ای دارد.

برگزاری دوره آموزشی تخصصی تفسیر

بیانی افزود: در ماه مبارک رمضان دوره آموزشی تفسیر قرآن کریم به صورت تخصصی در حال برگزاری است و برای این دوره آموزشی ۱۰۰ نفر نام نویسی کرده اند.

او تصریح کرد: این دوره آموزشی به تعداد ۱۵ جلسه با محوریت کتاب تفسیر سوره برائت مقام معظم رهبری ادامه دارد.

او به مراسم جزء خوانی قرآن کریم نیز به صورت روزانه اشاره کرد و گفت: این مراسم با حضور یکی از قاریان نوجوان کشوری و یک قاری پیشکسوت برگزار می شود ضمن اینکه پس از مراسم جزءخوانی جلسات تفسیر قرآن کریم با محوریت کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن»مقام معظم رهبری از مهمترین برنامه ها است.

مسوول قرارگاه فرهنگی جهادی تواصی برگزاری ایستگاه سلامت به صورت هفته ای یک بار را از دیگر برنامه های این مرکز دانست و افزود: برگزاری جشن دهه نودی ها با حضور ۲۰۰ کودک، جشن رمضان و برگزاری مراسم شب های قدر با حضور چند هزار نفر از زائران و عزاداران از دیگر این برنامه ها می باشد.

او اضافه کرد: همچنین مرکز افق مجاوران مناطق محروم آستان مقدس امامزاده طاهر (ع) را با اتوبوس به این بقعه می آورد و ضمن پذیرایی با افطاری ساده، کارگاه آموزشی در حوزه خانواده نیز برای آن ها برگزار می شود.