چهارشنبه , 30 خرداد 1403

برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی در البرز

فرماندار نظرآباد روز چهارشنبه در آیین متمرکز استانی بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی که در هنرستان دخترانه موفقیان این شهرستان برگزارشد،افزود: انتخابات سرنوشت کشور را مشخص می کند و این موضوع مهم توسط امام خمینی (ره) در ایران شکل گرفت و سپس  ادامه یافت تا اسلامیت و جمهوریت نظام حفظ شود.

 ارسلان قاسمی از انتخابات به عنوان صحنه مشارکت مردم یاد کرد و  گفت: انتخابات اراده مردم را مشخص می کند لذا در انتخابات شوراهای دانش آموزی نیز ۱۰ هدف تبیین شده است تا دانش آموزان برای مسوولیت پذیری، مشارکت اجتماعی و خودباوری برای ساختن کشورآشنایی پیدا کنند وتربیت شوند.

وی بیان داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب نوجوانان و جوانان مورد خطاب و تاکید رهبر معظم انقلاب قرارگرفته اند که امید و اتکا کشور در آینده به نوجوانان و جوانان است و این امید نیازمند خودباوری است.

وی تصریح کرد: باید با امید برای قدرتمند شدن ایران با شعار ما می توانیم گام برداریم و ما می توانیم از مشکلات عبور کنیم و آینده خوبی را برای ایران رقم بزنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز هم در این آیین گفت: تبلیغات بیست و سومین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی این استان با رویکرد تربیتی با استفاده از پیام های آموزشی از شهدا ی والامقام به یاد « شهید سردار حاج قاسم سلیمانی» درفضای مجازی انجام شد.

فرشته فهمیده افزود: امسال نیز با توجه به شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا امکان برگزاری انتخابات شوراهای دانش آموزی درهمه مدارس به صورت حضوری وجود ندارد لذا این دوره از انتخابات به صورت حضوری و مجازی درمدارس البرزانجام می شود.

وی بیان داشت: با توجه به این که امسال مدارس کارهای خود را به صورت مجازی پیش خواهند برد دانش ‎آموزانی که به صورت داوطلب در این انتخابات شرکت کرده‌اند تبلیغات خود را در گروه مورد نظر در شاد بارگذاری کردند.

 وی از دانش‌آموزان به عنوان اصلی‌ترین عضو مدرسه نام برد واضافه کرد: با توجه به اهمیت مدرسه محوری درسند تحول بنیادین، دانش آموزان باید دراداره امور آموزشگاه نقش موثر داشته باشد.

فهمیده ،  تکریم شخصیت دانش آموزان، تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به نفس و انتقاد پذیری و بهبود نظام تصمیم گیری را از اهداف تشکیل شوراهای دانش آموزی در مدارس ذکر کرد.

وی عنوان کرد: در انتخابات امسال دانش آموز پایه های سوم ابتدایی تا پایان دوره متوسطه دوم می توانند در  انتخابات شرکت کنند.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان نظرآباد نیز در این آیین  گفت: ارکان مدرسه بر دانش آموز محوری است و این مهم نشان از اهمیت دانش آموزان در دستگاه تعلیم و تربیت دارد.

مسعود مهران نیا افزود: چشم اندازآینده کشور به دانش آموزان است پس آینده سازان ایران اسلامی در انتخابات شوراهای دانش آموزی در واقع مسوولیت پذیری ، پایبندی به قانون، اخلاق مداری و تعهد به وعده های انتخاباتی را تمرین می کنند.

وی تصریح کرد: شورای دانش آموزی پل ارتباطی بین دانش آموزان با مدیر مدرسه هستند.

در این آیین دانش آموزان البرزی که مسئولیت اجرای برنامه را عهده داربودند به اجرای سرود پرداختند و رأی خود را با یاد امام و شهدا در صندوق بیست و چهارمین دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی انداختند.

انتخابات دانش آموزی تا ۳۰ آبان ماه جاری ادامه دارد.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …