اخبار

امام جمعه کرج: بازسازی اعتماد عمومی مهمترین رسالت دولت سیزدهم است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج،  آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته کرج با گرامیداشت حادثه 19 دی قم، اظهار داشت: این حرکت انقلابی مبدا یک تحول عظیم در تاریخ معاصر ایران اسلامی است.

وی با اشاره به نقش مردم و روحانیت در این قیام ، افزود: حادثه 19 دی قم حادثه ای  عبرت آموز و   نشان دهنده راه انقلاب بود.

شفافیت اقتصادی منجر به افزایش اعتماد عمومی در جامعه می‌شود

امام جمعه کرج با اشاره به اینکه نسل امروز باید از نسلی که 19 دی را به وجود آورد و طاغوت را سرنگون کرد و 8 سال در مقابل دشمن در جنگ ایستاد الگو بگیرد ، بیان کرد:

 نسل جدید باید با عزم راسخی در مسیر گام دوم انقلاب با عزم و نشاط گام بردارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اشاره به لزوم حفظ حجاب و توجه به این موضوع،  تصریح کرد: حذف حجاب کیان خانواده را متزلزل می کند و فرهنگ عفاف و حجاب یکی از مهمترین موانع و مبارزه با اهداف شوم استکباری است.

وی با بیان اینکه اهداف استکبار با ترویج بی حجابی و گسترش بی عفتی محقق می‌شود، ادامه داد: رواج روز افزون فرهنگ اجنبی به تعبیر رهبری معظم انقلاب از اسلحه هم بدتر است و باید در زمینه توطئه شوم استکباری در زمینه عفت زدایی توجه شود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه قم همواره یکی از اصلی ترین پایگاه نظام سلطه علیه نظام ستمشاهی بوده است ، گفت: 19 دی همه تلاش‌های رژیم را از بین برد و مردم با بصیرت قم  به خوبی اهداف رژیم را شناختند و به موقع و درست به این توطئه پاسخ دادند.

حسینی‌همدانی با اشاره به امروز بعد از 43 سال مردم ایران اسلامی با عزت و با صلابت  بر شعارهای اولیه انقلاب ایستاده اند، تصریح : مردم ایران آمریکا و اسرائیل را دشمنان خود می دانند  و هر جمعه  شعار “مرگ بر آمریکا” را تکرار می کنند.

وی با اشاره به حضور پررنگ مردم در محل شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس در فرودگاه بغداد متذکر شد: با خشم و نفرتی که در مردم عراق و نیروهای مقاومت وجود دارد بهتر است که امریکا هرچه زودتر بدون بهانه نیروهای خود را از عراق خارج کند.

امام جمعه کرج با اشاره به سالگرد عملیات کربلای 5  در دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این عملیات، عنوان کرد: رزمندگان شجاع سپاه اسلام در این عملیات با عزمی راسخ و توکل به خدا با جوانمردی و ایثار تمام وارد کارزار شدند و عراقی‌ها علیرغم همه حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها از رزمندگان ایرانی شکست خوردند و این عملیات دستاورد زیادی برای رزمندگان ایران به همراه داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز  با اشاره به اینکه شهدای گرانقدری در عملیات کربلای 5  تقدیم اسلام شد، ادامه داد: 10 درصد از کل هواپیمای عراقی در این نبرد منهدم شد و قطعنامه 598 بعد از این عملیات در سازمان ملل تصویب شد ،خسارت سنگینی به عراق در این عملیات وارد شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب در نخستین دیدار خود با هئیت دولت مسئله تقویت اعتماد عمومی  و بازگردانی امید به مردم را به دولت  یادآور شدند، ادامه داد: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه دولت است و وعده‌های داده شده باید عملی شود تا اعتماد مردم سلب نشود.

وی با بیان اینکه این موضوع یک هشدار مهم است که باید بازسازی عمومی مهمترین رسالت دولت است، گفت:مردم سالاری دینی بدون حضور مردم معنی ندارد و شرایط خاص سیاسی و اجتماعی فعلی جامعه اهمیت تقویت اعتماد به مردم را دو چندان می کند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه ریاست جمهور در این مسیر در حال حرکت است، افزود: نزدیکی به مردم با حضور میدانی در حال انجام است که این موضوع جای تقدیر دارد و  باید با تلاش بیشتر مشکلاتی که قابل حل است را به سرانجام رساند.

وی بیان اینکه دولت در ایجاد امید به مردم و بازگردانی و تقویت اعتماد به مردم دلسوزان را با خود همراه کند ، تصریح کرد: برخی اقدامات امید آفرین در جامعه برای رفع مشکلات مردم و مطالبات آنها با سرعت و تلاش بیشتری پیگیری و اجرایی شود.

انتهای پیام/ ع

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا