شنبه , 29 اردیبهشت 1403

امام جمعه کرج : امام (ره ) وحدت و همدلی را در جامعه اسلامی ایجاد کرد

آیت‌الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی روز شنبه در آیین تکریم و معارفه امام جمعه شهرستان فردیس  که در سالن ایثار شهرداری فردیس برگزار شد، افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با این حرکت الهی  خویش ، محور وحدت و همدلی در جامعه اسلامی شدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش  به جایگاه  معنوی نماز جمعه اشاره کرد و گفت:  نماز جمعه  نقش موثری  در رشد معنوی،فرهنگی و سیاسی جامعه دارد و این نقش  بر هیچ کس پوشیده نیست.

نماینده ولی فقیه در استان البرز ادامه داد: نماز جمعه در نظام اسلامی به برکت تفکر والای  امام خمینی رضوان الله تعالی احیا شدکه  به تعبیر رهبر معظم انقلاب نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است و اگر نماز جمعه را قلب در نظر بگیریم تمام امور فرهنگی باید از قلب به بقیه اعضای بدن سرایت کند.

حسینی همدانی  به نقش کلیدی امام جمعه در هر شهر اشاره کرد و  ادامه داد:  تمام مسایل فرهنگی  شهر باید از سوی  امام جمعه پالایش  شود و در جامعه توسعه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت:  امروز با  هجمه سنگین دشمن به  ارزش های اخلاقی ، دینی ، فکری و اعتقادی  مواجه هستیم  و جوانان را مورد هدف قرار داده اندو  یکی از مطمئن ترین و موثرترین نهادها  که می تواند حراست و حفاظت از فکر و اخلاق  داشته باشد، نمازجمعه یا قرارگاه معنویت شهر است.

امام جمعه کرج  اظهار داشت: امام  جمعه نسبت به  مردم و مردم در مقابل امام  جمعه وظایفی دارند .

وی بیان داشت: امام  جمعه در واقع  رسانه ای قوی در اختیار دارد و  اگر از آن رسانه خوب استفاده کند می تواند تحولاتی در جامعه به وجود آورد.

وی به گام دوم انقلاب اشاره کرد و گفت: مقدمات تمدن سازی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی را در دستور کار داریم و موارد هفتگانه که در بیانیه گام دوم انقلاب  توسط مقام معظم رهبری مطرح شدند  همه از وظایف امام جمعه است. 

نماینده ولی فقیه در استان البرز با سوابق ارزنده  حجت الاسلام  سید ابراهیم حسینی امام جمعه جدید فردیس اشاره کرد و افزود: امام جمعه فردیس دارای  سوابق علمی، اجرایی  و فعالیت در عرصه های مختلف است که  نوید بخش آینده خوبی برای این شهرستان است.

وی اظهار داشت : شهر فردیس با بیش از ۵۰۰ هزار نفر جمعیت از نظر ساختاری مسایل و مشکلاتی دارد  که با همکاری  مسوولان و اقشارمختلف مردم این مشکلات برطرف خواهد شد.

آیت الله حسینی همدانی گفت : وجود حوزه علمیه در منطقه فردیس نقطه قوت است و اعتمادسازی مردم را  به نظام اسلامی مستحکم تر می کند.

در این مراسم  حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی به عنوان  امام جمعه جدید شهرستان فردیس  معرفی و از خدمات ۲۰ ساله حجت الاسلام علی اکبر ایمانی امام جمعه پیشین فردیس این شهرستان تجلیل شد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …