اخبار

امام جمعه کرج:‌ غیرت دینی در تاریخ انقلاب بسیاری از تهدیدها را به فرصت‌ها و سعادت ختم کرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته کرج با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین (س) اظهار داشت: ایشان تربیت یافته مکتب صدیقه طاهره و انسانی با بصیرتی عمیق  بودند.

وی افزود: حضرت ام البنین(س)  الگویی برای زنان و بانوان جامعه اسلامی است و ایشان فرزندان خود را بر اساس روش و الگوی مکتب فاطمی تربیت کرد و درس ایثار و عشق به دین و ولایتمداری را به فرزندان خود آموخت. 

امام جمعه کرج با اشاره به سالروز فرار شاه از ایران، بیان کرد: حضرت امام خمینی(ره) فرار شاه از ایران را نخستین مرحله پیروزی و طلیعه پیروزی نام نهادند.

 نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اشاره اینکه بعد از رفتن شاه و استقرار جمهوری اسلامی چشم طمع به ایران زیاد شد و استکبار شیطنت‌ها را آغاز کردند، ادامه داد:  مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی و امریکای جنایت  پیشه و رژیم صهیونیستی قطع نشده و تا دفع شر این زورگویان مبارزه ادامه  دارد.

امام جمعه کرج با اشاره به بیانات رهبری در مورد حفظ غیرت دینی و عقلانیت در بین ملت ایران، بیان کرد: غیرت دینی مورد تاکید حضرت امیرالمومنین بوده و یکی از شاخصه‌های اهل ایمان غیرت دینی معرفی شده است و راه ندادن غریبه به حریم از غیرت دینی نشات می گیرد.

حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه غیرت انواعی دارد و غیور سعی می‌کند که از غیرت دینی دفاع کند، تصریح کرد: به فرموده امیر المومنین غیرت میوه و ثمره شجاعت است و غیرت منحصر به مسائل ناموسی تعبیر نیست و حفظ  ارزش‌های دینی هم جزو غیرت دینی است.

وی با اشاره به غیرت دینی تهدیدها را تبدیل به فرصت می کند، ادامه داد: قدرت دینی مانند  سیستم دفاعی بدن است و بی غیرتی جامعه را فاسد می کند.

امام جمعه کرج با اشاره به رهبری معظم انقلاب تاکید بر حفظ غیرت دینی دارد، گفت: غیرت دینی و حفظ آن نظام و انقلاب را حفظ و  بیمه می کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز  با اشاره به اینکه گاهی عده ای اهل سازش اهل مداهنه بر سر دین معامله  می کنند، گفت: تساهل و تسامح در مقابل غیرت دینی است و عقلانیت همراه با غیرت دینی مورد تاکید رهبری معظم انقلاب است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه زندگی امیرالمومنین سراسر زندگی با حفظ غیرت دینی بوده است ، متذکر شد: در قرآن کریم هم خداوند متعال به حفظ غیرت دینی و دفاع از مظلومان تاکید دارند.

وی با بیان اینکه اجتماع بانوان در استان البرز همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا (س) برگزار می‌شود، تصریح کرد:بانوان محجبه استان البرز در این اجتماع شرکت می کنند و لازم است که ادارت و دستگاهها هم در این زمینه مشارکت کنند.

انتهای پیام/ ش

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا