“اعتیاد” و “تکدی‌گری” در دستور کار قرارگاه اجتماعی استان البرز است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج،  مجتبی عبداللهی در نخستین جلسه قرارگاه اجتماعی استان که عصر امروز در سالن جلسات شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار داشت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و موضوعات زیر شاخه آن را از مهمترین رئوس کاری خود در استان قرار داده‌ام.

وی با اشاره اهمیت رفع آسیب‌های اجتماعی ادامه داد: اگر موضوعات اجتماعی به درستی حل و فصل شوند، یقیناً مسائل فرهنگی نیز در مسیر صحیح خود قرار می‌گیرند.

عبداللهی با بیان اینکه بر این باور هستم که اگر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل شود، بخش بزرگی از موانع اجتماعی پیشگیری و رفع می‌شود، بیان کرد:  در حوزه اجتماعی باید جهادی کار کنیم چراکه چنین مسائل مهمی را با کمبود اعتبارات و بروکراسی‌های اداری نمی‌توان معطل گذاشت.

استاندار البرز گفت: مقام معظم رهبری در خصوص آسیب‌های اجتماعی بسیار دغدغه مند بوده و از مسئولان مربوطه نیز گله‌مند بوده‌اند از این رو مسئولان را موظف به کار ویژه در این خصوص کرده‌اند، تصریح کرد: باید به واقع آستین‌ها را بالا بزنیم و با تلاش بی وقفه و جلب همراهی و مشارکت مردم و سمن‌ها برای تحقق کار ویژه مد نظر مقام معظم رهبری اقدام کنیم.
عبداللهی گفت: فعالان اجتماعی در میدان هستند و ما باید از ظرفیت آنها و معتمدان محلی و افراد صاحب نفوذ در محلات در مسیر حل معضلات اجتماعی بهره برداری کنیم.
وی با بیان اینکه فضای شور و نشاط اجتماعی را به جامعه تزریق کنیم چراکه از این طریق بسیاری از مشکلات حل می‌شود افزود: ما باید سیاستگذاری کنیم و سیاست‌ها را تدوین و تبدیل به برنامه کنیم و برای اجرای برنامه از مردم استفاده کنیم.

استاندار البرز با اشاره به اینکه باید قرارگاه‌های متناظر نیز در شهرستان‌ها تشکیل شوند،گفت: چند موضوع محوری معتادان، تکدی گران و مباحث مربوط به زنان را در ابتدای امر در دستور کار قرار می‌دهیم.

عبداللهی گفت: البرز باید در تمامی ابعاد الگو و پیشرو باشد و ضرورت دارد که نتیجه این جلسات قرارگاهی در کمترین زمان ممکن برای مردم ملموس باشد.

انتهای پیام/ی