چهارشنبه , 5 اردیبهشت 1403

اصفهان نیازمند برقراری پرواز مستقیم به  روسیه، کویت و عمان است

رسول کوهستانی پزوه روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در صورت برقراری پرواز به روسیه می‌توان کالاها و محصولات گلخانه ای این استان را به راحتی به آن کشور منتقل کرد.
وی با اشاره به پروازهای بین المللی از اصفهان اضافه کرد: در زمان حاضر هشت پرواز به نجف، هفت پرواز به ترکمنستان، ۲ پرواز به دوحه و ۲ پرواز به دوبی انجام می‌شود.
کوهستانی پزوه خاطرنشان کرد: مقرر شده بود که شرکت‌های هواپیمایی بیشتری از ۲ سال گذشته در اصفهان مستقر شوند اما هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.
وی گفت: پرواز به عمان هم باید انجام شود تا زمینه صادرات به این کشور هم فراهم شود.
به گفته وی، مراکز اصلی شرکت های هواپیمایی در شیراز مستقر شده و اقدامات خوبی در دیگر استان‌ها در زمینه توسعه صادرات انجام شده است در حالی که باید از ظرفیت کارگو ترمینال در راستای توسعه صادرات از این استان استفاده شود.

مدیر کل گمرک استان اصفهان افزود: روزانه ۲۰۰ تن فلفل دلمه‌ای از اصفهان به روسیه صادر می‌شد که در زمان حاضر با مشکل مواجه شده باید این مشکل با کمک طرف مقابل با سرعت برطرف شود در حالی که ۷۰ درصد صادرات این محصول به روسیه از استان اصفهان و ۳۰ درصد آن مربوط به استان‌های دیگر بوده است.

پایانه های بارهوایی(کارگو ترمینال) فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان در زمینی به مساحت بیش از ۲ هزار متر مربع و با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط اتحادیه تولید و صادرکنندگان میوه استان اصفهان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی احداث شده است.
ظرفیت صادرات کالا و بار از این پایانه به گفته مسوولان در طول هفته  ۷۰ تُن تخمین زده شده است.
 

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …