شنبه , 1 اردیبهشت 1403

اسامی فاطمه و علی بیشترین فراوانی نامگذاری را در البرز دارند

محمد علی رفیع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: علی ، محمد و مهدی بیشترین فراوانی اسامی پسران و فاطمه، زهرا و مریم  به ترتیب بیشترین اسامی برای نامگذاری دختران  در این استان است .
وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۷۳۶ درخواست تغییرنام به ثبت احوال البرز ارجاع شد که از مجموع درخواست ها بیش از ۸۰ درصد آنها موافقت شده است.
رفیع پور یادآورشد: اکنون با تشکیل کمیته تغییر نام ، درخواست های متقاضیان در کمترین زمان ممکن بررسی می شود.
وی گفت: در زمان حاضر تسهیل در تغییر نام  به دستگاه های زیرمجموعه سازمان ثبت احوال ارجاع شده و افراد می توانند در صورتی که نام مناسبی ندارند بر اساس ضوابط قانونی مشخص شده نام مناسبی را برای خود تعیین و در شناسنامه ثبت کنند.

وی  یادآورشد: ثبت احوال البرز برای ترویج فرهنگ و شعائر دینی تسهیلات ویژه ای برای تغییر اسامی غیرمذهبی به اسامی مذهبی پیش بینی کرده است.
رفیع پور از ثبت احوال به عنوان مرزبان هویت و تابعیت ایرانیان یاد کرد و افزود: باتوجه به تشکیل شورای مهندسی نام در این اداره کل ، افراد می توانند نام مناسب و نیک را برای فرزندان خود انتخاب کنند.

مدیرکل ثبت احوال البرز در بخش دیگری ازسخنان خود به ۱۲هزار و ۴۹۰ مورد ثبت ولادت در استان البرز خبرداد .

رفیع پور همچنین در خصوص کارت ملی هوشمند دراستان البرز خاطرنشان کرد که تاکنون کارت هوشمند ملی برای بیش از ۸۰ درصد ساکنان این استان صادرشده است.

وی  اظهارداشت: از ابتدای اجرای طرح  هوشمند سازی کارت ملی تاکنون  ۲ میلیون و ۱۰۰ درخواست کارت هوشمند از متقاضیان دریافت شده است.

وی گفت: طی سال جاری نیز ۴۱هزارو ۴۵۹ مورد درخواست کارت ملی در شعبه های ثبت احوال استان البرز به ثبت رسیده است.

رفیع پور افزود: با پیاده سازی طرح کارت هوشمند ملی، این امکان فراهم می شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شود.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …