چهارشنبه , 27 تیر 1403

۶۷دستگاه اکسیژن ساز به مراکز سالمندان البرز اهدا شد

مدیرکل بهزیستی در حاشیه آیین اهدای این دستگاه های اکسیژن ساز در البرز افزود: این استان دارای حدود چهار هزار سالمند، معلول جسمی ، معلول ذهنی و بیمار اعصاب و روان است که  در ۵۳ مرکز نگهداری می شوند.

وی ادامه داد:  بهزیستی برای هر نفر ماهانه ۲ میلیون تومان یارانه پرداخت می کند و این دستگاه های اکسیژن ساز به محض دریافت توسط بهزیستی البرز در بین تمام مراکزی که افراد بالای ۵۷ سال داشتند توزیع شد و مورد استفاده قرار گرفت.
حیدری  افزود: ارزش تقریبی هر دستگاه ۱۴ میلیون تومان می باشد که توسط  صندوق جمعیت ملل متحد به سازمان بهزیستی اهدا شده است.
وی با بیان اینکه واکسیناسیون  سالمندان به عنوان اولویت کاری انجام شده  است گفت : در استان البرز واکسیناسیون سالمندان وپرسنل این مراکز به صورت کامل و در ۲ روز  انجام شد و به محض اختصاص واکسن‌های جدید به سایر مقیمان مراکز از جمله بیماران اعصاب و روان و افراد دارای معلولیت این واکسن تزریق خواهد شد.

آیین اهدای نمادین یک هزار دستگاه اکسیژن‌ساز به مراکز سالمندان بهزیستی با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور و دکتر ساتیا دورایسومی نماینده صندوق جمعیت ملل متحد در ایران و در استان البرز باحضور دکتر حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز در ارتباط ویدیوکنفرانسی با استان‌های کشور برگزار شد.
در ابتدای این مراسم در ارتباط مجازی با استان‌های البرز ، خراسان رضوی، تهران، اردبیل و به صورت نمادین دستگاه‌های اکسیژن‌ساز به مراکزتحت نظارت اهداء شد. 

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …