اخبار

۶۶ میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد در فردیس اعطا شد

حسین باریکانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات زمینه خوداشتغالی ۱۴۵ نفر از مددجویان تحت پوشش  کمیته امداد فردیس فراهم شد.

وی ادامه داد: همچنین  ۱۵ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال وام امدادی به ۶۱ مددجوی این شهرستان پرداخت شد. 

وی به فعالیت ۴۵ مرکز نیکوکاری به صورت محله محور و تخصصی در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: ۲۰ هزار مددجو و نیازمند  در سطح محله های شهرستان فردیس زندگی می کنند که مورد حمایت ۴۵ مرکز نیکوکاری قرار گرفته اند.

باریکانی گفت: در ماه محرم و صفر امسال در طرح اطعام حسینی توسط آشپزخانه های مراکز امداد تعداد ۶۵۰ هزار پرس غذای گرم بین خانواده های نیازمند در این شهرستان توزیع شد.

وی اظهار داشت: تعداد ۹۹۷ دانش آموز و دانشجو مورد حمایت این نهاد هستند که مبلغ ۳۷ میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال در بخش فرهنگی به آنان  پرداخت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حوزه فعالیت مراکز در طرح تهیه کالا اشاره کرد و افزود: طی ۶ ماه نخست امسال  برای تهیه لوازم ضروری مددجویان  هشت میلیارد ریال،  درمان چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، تعمیرات مسکن چهار میلیارد ریال و جهیزیه ۱۵ میلیارد ریال هزینه  شده است.

 مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فردیس گفت: تعداد ۶۵ نفر از کودکان زیر ۶ سال که دچار سوء تغذیه شدند هرکدام ماهانه مبلغ یک میلیون ریال از این نهاد دریافت می کنند و ۳۵ پرونده مربوط به مادران باردار و شیرده جهت کمک آماده شده است.

باریکانی افزود:  در واحد اکرام تعداد ۶ هزار و ۶۱۰ نفر حامی جذب شده است..

وی ادامه داد: تعداد کل کودکان مورد حمایت در واحد اکرام ۵۹۵ نفر است که از این تعداد ۲۰۶ نفر در طرح اکرام و ۳۸۹ نفر مربوط به طرح محسنین می باشد.

سرانه واریزی توسط حامیان به ازای هر کودک ۹ میلیون و ۱۶۱ هزار ریال تعیین شده است و میزان سرانه دریافتی ایتام به مبلغ هشت میلیون و ۸۸۲ هزار ریال و سرانه دریافتی فرزندان محسنین مبلغ پنج میلیون و ۴۵۵ هزار ریال می باشد.

سه هزار و ۷۸۸ خانوار با جمعیتی حدود۶ هزار و ۴۸۵  نفر تحت پوشش کمیته امداد فردیس قرار دارند.

شهرستان ۷۰۰ هزار نفری فردیس در جنوب شرقی کلانشهر کرج قرار دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا