چهارشنبه , 30 خرداد 1403

۶۶ میلیارد ریال وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد در فردیس اعطا شد

حسین باریکانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با پرداخت این میزان تسهیلات زمینه خوداشتغالی ۱۴۵ نفر از مددجویان تحت پوشش  کمیته امداد فردیس فراهم شد.

وی ادامه داد: همچنین  ۱۵ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال وام امدادی به ۶۱ مددجوی این شهرستان پرداخت شد. 

وی به فعالیت ۴۵ مرکز نیکوکاری به صورت محله محور و تخصصی در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: ۲۰ هزار مددجو و نیازمند  در سطح محله های شهرستان فردیس زندگی می کنند که مورد حمایت ۴۵ مرکز نیکوکاری قرار گرفته اند.

باریکانی گفت: در ماه محرم و صفر امسال در طرح اطعام حسینی توسط آشپزخانه های مراکز امداد تعداد ۶۵۰ هزار پرس غذای گرم بین خانواده های نیازمند در این شهرستان توزیع شد.

وی اظهار داشت: تعداد ۹۹۷ دانش آموز و دانشجو مورد حمایت این نهاد هستند که مبلغ ۳۷ میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال در بخش فرهنگی به آنان  پرداخت شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به حوزه فعالیت مراکز در طرح تهیه کالا اشاره کرد و افزود: طی ۶ ماه نخست امسال  برای تهیه لوازم ضروری مددجویان  هشت میلیارد ریال،  درمان چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، تعمیرات مسکن چهار میلیارد ریال و جهیزیه ۱۵ میلیارد ریال هزینه  شده است.

 مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان فردیس گفت: تعداد ۶۵ نفر از کودکان زیر ۶ سال که دچار سوء تغذیه شدند هرکدام ماهانه مبلغ یک میلیون ریال از این نهاد دریافت می کنند و ۳۵ پرونده مربوط به مادران باردار و شیرده جهت کمک آماده شده است.

باریکانی افزود:  در واحد اکرام تعداد ۶ هزار و ۶۱۰ نفر حامی جذب شده است..

وی ادامه داد: تعداد کل کودکان مورد حمایت در واحد اکرام ۵۹۵ نفر است که از این تعداد ۲۰۶ نفر در طرح اکرام و ۳۸۹ نفر مربوط به طرح محسنین می باشد.

سرانه واریزی توسط حامیان به ازای هر کودک ۹ میلیون و ۱۶۱ هزار ریال تعیین شده است و میزان سرانه دریافتی ایتام به مبلغ هشت میلیون و ۸۸۲ هزار ریال و سرانه دریافتی فرزندان محسنین مبلغ پنج میلیون و ۴۵۵ هزار ریال می باشد.

سه هزار و ۷۸۸ خانوار با جمعیتی حدود۶ هزار و ۴۸۵  نفر تحت پوشش کمیته امداد فردیس قرار دارند.

شهرستان ۷۰۰ هزار نفری فردیس در جنوب شرقی کلانشهر کرج قرار دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …