۵۵ محله آسیب‌پذیر در استان البرز شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، مجتبی عبداللهی در جلسه قرارگاه اجتماعی استان البرز  که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها باید هر چه سریع تر موضوع راه اندازی کمپ‌های ترک اعتیاد را مشخص کنند، اظهار داشت : مکان هایی باید برای احداث و راه اندازی کمپ‌ها ایجاد شود که کمترین تبعات را داشته باشند و عامل نارضایتی مردم نشوند.

وی ادامه داد: خانه محله‌ها و مدیران آنها باید در اسرع وقت مشخص شوند و از ظرفیت سالن‌های ورزشی استفاده و مسابقات محلات برگزار شوند.

عبداللهی  با بیان اینکه ظرفیت مدارس برای ورزش مردم بویژه بانوان در محله‌ها مورد استفاده قرار گیرد و تمامی امکانات ورزشی استان با امتیازهای خاص برای عموم مردم، برنامه ریزی شود، بیان کرد: موضوعات متعددی در حوزه اجتماعی استان وجود دارد بنابراین باید با شکیبایی و برنامه ریزی دقیق، یکی پس از دیگری به حل آنها پرداخته شود.

استاندار البرز  با اشاره به اینکه مدیران باید در موضوعات اجتماعی راهکار ارائه دهند و تمامی ظرفیت‌های خود را در این رابطه بسیج کنند ، گفت:
 55 محله آسیب پذیر در البرز شناسایی شده که باید برنامه محور ساماندهی شوند، افزود: 10 خانه محله ستاد اجرایی فرمان امام (ره) باید افزایش یابند و در مرحله اول به 20 خانه برسد.

عبداللهی گفت: نیروی انتظامی در راستای ساماندهی محلات و کاهش آسیب‌های اجتماعی برنامه ارائه کنند و خیرین امنیت ساز در محله‌های استان فعال شوند.

وی با تاکید بر اینکه باید دستاوردهای قرارگاه اجتماعی در ابعاد مختلف برای مردم ملموس و موثر باشد، افزود: معتادان پس از بهبود نباید رها شوند بلکه ضرورت دارد برنامه ریزی‌های لازم جهت اشتغال، بازپروری و بازگشت آنها به آغوش خانواده و جامعه صورت گیرد.

استاندار البرز با تاکید بر اینکه افراد شاخص و صاحب نظر در حوزه‌های اجتماعی استان باید عضو قرارگاه شوند و در تصمیم سازی و برنامه ریزی دخیل شوند، گفت: البرز باید به استانی نمونه و پایلوت در حوزه ساماندهی معتادان در کشور تبدیل شود و فرمانداران باید به واقع فرماندهی قرارگاه را در شهرستان ها داشته باشند و موضوعات اجتماعی را بررسی و حل کنند.

وی افزود: اداره کار استان جهت مهارت آموزی و اشتغال معتادان بهبود یافته کارگروهی تشکیل دهد و خروجی اقدامات و برنامه‌ها را ارائه دهد.

استاندار البرز مراکز عرضه تولیدات خانگی برای زنان سرپرست خانوار ایجاد شود و بانوان فعال در این عرصه شناسایی شوند ، تصریح کرد: 10 نقطه ویژه در استان بعنوان محله هایی که بشدت در معرض آسیب هستند وجود دارد که باید به صورت ویژه برای آنها برنامه ریزی شود.

وی افزود: کارگروهی برای اشتغال زنان سرپرست خانوار توسط اداره کل بانوان و خانواده استانداری ایجاد شود.

انتهای پیام/ش

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …