دوشنبه , 31 اردیبهشت 1403

۲۰ درصد دانش آموزان البرز در مدارس حاضر شدند

سالار قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مردم در این روزها تعیین تکلیف بازگشایی مدارس است، افزود: امیدواریم هرچه زودتر این فرصت فراهم شود تا دانش آموزان به صورت حضوری در کلاس های درس حاضر شوند و بیش از این آسیب نبینند.

وی بیان داشت: دانش آموزان متوسطه  اول با شروع آذر ماه در کلاس های  درس حاضر خواهند شد که انتظار داریم با برگزاری جلسه فوق العاده آموزش و پرورش وضعیت مدارس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت جدی بررسی و برنامه ریزی شود.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان ۹۰ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال البرز یک دُز واکسن کرونا را دریافت کردند.

قاسمی یادآورشد: پیرو تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ضرورت حضوری شدن تدریجی مدارس، علاوه بر واکسیناسیون دانش آموزان، بازدید و نظارت بر کلیه مدارس و مراکز آموزشی در دستور کار بازرسان بهداشت محیط قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در صورت بازگشایی کامل مدارس، دانش‌آموزان باید با فاصله‌ ۱.۵ متری در کلاس ها حاضر باشند و کلاس‌های بالای ۳۰ نفر نیز به  چند گروه تقسیم شده و هر گروه یک روز در میان در مدرسه حاضر و روزهای دیگر به‌ صورت مجازی تحصیل خواهند کرد.

قاسمی اضافه کرد: لازم است وضعیت رعایت شیوه نامه های بهداشتی بازگشایی مدارس روزانه پایش شود تا کلاس های درس به کانون بیماری تبدیل نشوند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز در ادامه به میانگین سرانه آموزشی و پرورشی استان البرز ۲.۵ مترمربع است درحالی که میانگین سرانه کشوری ۵.۵ مترمربع است پرداخت و افزود: این استان ۲ هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی دارد که  ۵۰ درصد آن نیز به صورت ۲ نوبتی فعالیت دارند.

وی تاکید کرد: آموزش حضوری مدارس نیاز به پایش روزانه بهداشتی دارد تا والدین و دانش آموزان نگرانی نداشته باشند.

استان البرز ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۵ هزار فرهنگی دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …