چهارشنبه , 29 فروردین 1403

۱۵ محکوم به قصاص نفس در استان البرز از اولیای دم رضایت گرفتند

به گزارش خبرگزاری آدینه کرج از  کرج، حسین فاضلی هریکندی در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش‌های انجام شده در شورای حل اختلاف استان البرز برای ایجاد صلح و سازش در پرونده‌های مختلف اظهار داشت : در یک سال اخیر یعنی از آبان سال گذشته تا آبان امسال، 15 فقره قصاص نفس با تلاش شورای حل اختلاف استان منجر به رضایت شده است.

وی افزود: 15 نفر از افرادی که طبق مقررات باید قصاص می‌شدند با همت شورای حل اختلاف و البته مناعت طبع اولیای دم از اعدام رهایی یافته و عمدتاً پس از تحمل جنبه عمومی جرم به آغوش خانواده باز می‌گردند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه  قتل عمد به لحاظ اهمیت جرم و میزان مجازات، در صلاحیت شورای حل اختلاف نیست ، بیان کرد:  در برخی موارد رئیس شورای حل اختلاف استان شخصاً به منازل افراد مراجعه کرده و ساعت‌ها مذاکره و گفت‌وگو جهت جلب رضایت از اولیای دم داشته است.

عالی‌ترین نماینده قوه قضائیه در استان البرز با تقدیر از تلاش مجموعه شورای حل اختلاف گفت: وقتی از شورای حل اختلاف و نهاد صلح و سازش صحبت می‌کنیم منظور مجموعه‌ای از افراد هستند که در این مسیر گام بر می‌دارند و شورای حل اختلاف نقش محوری بر عهده دارد، یعنی علاوه بر معتمدین، ریش سفیدان و خیرین، قضات اجرای احکام نیز در این مجموعه نقش مهم و حیاتی دارند.

رئیس کل دادگستری استان البرز با تبریک سالروز تأسیس شوراهای حل اختلاف بیان کرد: بیش از بیست سال از تأسیس نهاد شورای حل اختلاف می‌گذرد، در این مدت این شورا به عنوان تبلور مشارکت مردم در اجرای عدالت است و اشخاص عادی می توانند در احقاق حق مشارکت داشته باشند.

وی اضافه کرد: این نهاد کمک دادگستری‌ها است و تعداد زیادی از پرونده ها، به جای اینکه به دادگستری بیاید در شورای حل اختلاف رسیدگی می شوند، علاوه بر این، هر جا امکان صلح و سازش باشد مذاکرات اصلاحی برای حصول سازش میان طرفین از سوی شورا صورت می گیرد.

انتهای پیام/ی

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …