دوشنبه , 31 اردیبهشت 1403

کارخانه نوآوری شهرداری کرج نماد توسعه علم و فناوری البرز می شود

امیر سرکندی  روز شنبه به خبرنگاران گفت: استان البرز در طول سال‌های گذشته، در حوزه فناوری، شتاب دهنده‌ها، استارتاپ‌ها و اقتصاد دیجیتال رشد بسیار خوبی داشته و اکنون حدود ۳۰۰ شرکت دانش بنیان در این استان فعالیت دارند.

وی بیان داشت: ظرفیت‌های البرز، امکان تبدیل این استان  به یکی از مراکز مهم اکوسیستم نوآوری در کشور را فراهم کرده که با توجه به زیرساخت‌های آماده شده  به زودی شاهد تحول بنیادین در توسعه مراکز مرتبط با نوآوری و فناوری درالبرز خواهیم بود.

سرکندی افزود: کارخانه نوآوری و صنایع خلاق البرز در زمینی به وسعت ۱۰ هکتار در حال آماده سازی است و فاز اول آن در یک هکتار، آماده استقرار شتاب دهنده‌های تخصصی، گروه‌های استارتاپی و دیگر فعالان نوآوری است.

وی بیان داشت: تسلط مدیران و کارشناسان ارشد شرکت دانش بنیان سیوان به فضای اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور و تجربه این شرکت در ایجاد مراکز مرتبط در نقاط مختلف، تنوعی از خدمات را برای گروه‌هایی که در کارخانه مستقر می‌شوند فراهم کرده است.

در طرح نهایی این کارخانه، تمام فعالیت‌های حقوقی، خدمات، بانکی و دیگر موارد در فضای اداری مجموعه قرار خواهد گرفت.

 مدیر کارخانه نوآوری البرز با اشاره به امکان و ظرفیت استقرار گروه‌های استارتاپی و حتی اعضای خانواده‌های آنان در محیط کارخانه گفت: مسیر پیاده روی،  فضای ورزشی و تفریحی، سینما و آمفی تئاتر، محیط بکر طبیعی، فروشگاه، مهد کودک، هتل، رستوران، کافی شاب بخشی از امکانات این کارخانه است که هر کدام در فازهای مختلف آماده‌سازی  قرار دارد.

وی افزود: در فضاهای اداری کارخانه ظرفیت استقرار حدود یک‌هزار و۵۰۰ نفر به شکل مستقیم و بیش از  ۱۰ هزار نفر به شکل غیرمستقیم فراهم شده است که حضور این تعداد از فعالان نوآوری و فنآوری از استان البرز یا استانهای اطراف مانند تهران، قزوین یا مازندران، می‌تواند تحولی اساسی در تبدیل استان البرز به قطب علمی و فناوری کشور ایجاد کند.

وی گفت : امکاناتی مانند زیرساخت‌های فنی، مربی و مشاوران خبره، سرمایه ‌گذاران ریسک‌ پذیر، خدمات ‌دهندگان به استارتاپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها، همچنین میزهای اشتراکی و اختصاصی برای فریلنسرها و تیم‌های جوان استارتاپی، سالن‌های فلت برای حضور شتابدهنده‌ها به همراه تیم‌هایشان، فضاهای اختصاصی و مستقل برای حضور کارآفرینان شرکت‌ها بخشی از امکانات برای تبدیل کردن این کارخانه به نماد فنآوری و نوآوری در استان البرز است که به زودی شاهد افتتاح رسمی آن خواهیم بود.

کارخانه نوآوری و صنایع خلاق با هدف بهره گیری از شرکت های دانش بنیان و ایجاد بستر برای فعالیت آنها و ایجاد اشتغال برای نخبگان علمی با همکاری شهرداری کرج و پارک علم و فناوری استان البرز در دست ساخت و تجهیز قرار گرفته است.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …