شنبه , 1 اردیبهشت 1403

پنج هزار مترمربع از اراضی ملی البرز رفع تصرف شد

فردین حکیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت حفظ اراضی ملی در سطح استان، افزود: محیط زیست استان با همکاری و تعامل با ارگان های ذیربط بیش از پیش گشت و کنترل و نظارت های خود را افزایش داده است.

وی با تاکید بر جلوگیری جدی از تغییر کاربری اراضی، ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی واقع در منطقه حفاظت شده، اظهار داشت: انتظار می رود سایر دستگاه ها و سازمانها و دهیاران و جوامع محلی نیز همکاری لازم با دستگاههای متولی به ویژه محیط زیست و منابع طبیعی در این امر خطیر داشته باشند.

حکیمی افزود: یکی از اهداف مهم افزایش اقدامات نظارتی، توقف فعالیت های غیر مجاز و پیگیری قانونی در مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز است.

وی با تاکید بر اهمیت آموزش و اطلاع‌رسانی پیامدهای ناشی از تغییر کاربری اراضی و افزایش میزان تعامل و همکاری دستگاه‌های متولی که می‌توانند گامی موثر در جلوگیری و پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز باشد، خاطرنشان کرد: نیروهای حفاظت از محیط زیست بازوهای اهرمی اجرایی در این امر مهم هستند از این رو باید توجه بسیاری بر تجهیز و تقویت نیروی انسانی و امکانات یگان‌ها شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز همچنین با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به مردم در ارتباط با آینده اراضی ملی و طبیعی، تصریح کرد: رسانه‌ها نیز در این میان وظیفه سنگینی برعهده دارند و بایستی از امکانات و توان خود برای آگاه سازی عموم مردم استفاده کنند.

با توجه به تشدید اقدامات نظارتی و پیگیری محیط زیست، ساخت و سازهای غیر مجاز در مستثنیات منطقه حفاظت شده البرز جنوبی بویژه محدوده دهکده نمرک پورکان توسط جهاد کشاورزی شهرستان کرج و ماموران یگان حفاظت محیط زیست و در البرز جنوبی در محدوده کبودچال ولایترود با حکم قضایی و با همکاری نیروی انتظامی، منابع طبیعی، بخشداری و عوامل راهداری تخریب و رفع تصرف شد.

در اجرای این برنامه ۶ فقره ساخت و ساز غیر مجاز تخریب و پنج هزار مترمربع از اراضی ملی رفع تصرف شد.

منطقه حفاظت شده البرز جنوبی ۶۴ هزار هکتار وسعت دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …