هشدار پلیس فتا به متقاضیان ثبت نام حج تمتع در البرز

رییس پلیس فتا البرز به متقاضیان ثبت نام حج تمتع برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده و کلاهبرداری اینترنتی هشدار داد.

هشدار پلیس فتا به متقاضیان ثبت نام حج تمتع در البرزبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز البرز، سرهنگ رسول جلیلیان، گفت: با توجه به آغاز ثبت نام قطعی متقاضیان حج تمتع، کلاهبرداران سایبری با ترفند‌های مختلف به این بهانه اقدام به کلاهبرداری از کاربران می‌کنند.

رییس پلیس فتا البرز افزود: برخی افراد به این بهانه در فضای مجازی تحت عنوان خرید و فروش و یا ثبت نام فیش حج از مردم کلاهبرداری می‌کنند که هوشیاری در مقابل این ترفند ضروری است.

جلیلیان گفت: این افراد با انگیزه کلاهبرداری از کاربران با ایجاد سایت و صفحه جعلی اقدام به دریافت وجه کرده ضمن آنکه در خلال عملیات پرداختی مردم حساب‌های آنان را رمز گشایی می‌کنند.

رییس پلیس فتا البرز یادآور شد: مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند که کاربرانه باید با دقت در آدرس سایت اصلی دقت داشته باشند چرا که تمام سایت‌های معتبر و مهم از پروتکل https استفاده می‌شود.

او گفت: متقاضیان برای هرگونه ثبت نام و رزرو حج تمتع فقط از طریق سازمان حج وزیارت به نشانی اینترنتی https://tamatoreserve.haj.ir/Cpanel/HajKarevanList.aspx اقدام کنند.

جلیلیان افزود: پرداخت هرگونه وجه فقط به صورت الکترونیکی از طریق سامانه حج و زیارت صورت می‌گیرد و تقاضای پرداخت هرگونه وجه برای ثبت نام به صورت نقد و یا ازطریق دستگاه پوز، خود پرداز و کارت به کارت جعلی است.

او تاکید کرد: کاربران در صورت اطلاع از این‌گونه موارد بلافاصله مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا اعلام کنند.