شنبه , 1 اردیبهشت 1403

نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس : مردم از قیمت مرغ گلایه دارند

علیرضا عباسی روز سه شنبه  در نشست بررسی روند نوسانات توزیع و قیمت مرغ در بازار استان البرز افزود: گلایه مردم از تبعیض ها است و گلایه دارند که چرا باید مرغ دولتی با قیمت ۲۴ هزار و۹۰۰ تومان   به آنها نرسد و مجبور باشند علیرغم توزیع نهاده ها با ارز چهار هزار و۲۰۰ تومانی  مرغ را به صورت آزاد با قیمت حدود  ۴۰ هزار تومان بخرند. 

رییس مجمع نمایندگان استان البرز گفت : در بحث قیمت مرغ چقدر با آقایان سروکله زدیم  که قیمت را به نحوی تعیین کنید که سود متناسبی هم برای مرغدار لحاظ شود.

عباسی افزود: اگر قیمت واقعی می شد و نظارت بر آن هم صورت می گرفت؛ هم تولید کننده و هم مصرف کننده منتفع می شدند ولی متاسفانه می بینیم که هیچگونه تنظیم بازاری صورت نمی گیرد و قیمت گذاری واقعی نمی شود.

این نماینده مردم کرج،اشتهاردو فردیس در  مجلس افزود:  در حالی که نیاز استان به مرغ متغیر از ۱۰۰ تا ۳۰۰ تن است اما آمار کلی برای نیاز استان وجود ندارد و لازم است که در این مساله تدابیر لازم اتخاذ شود.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در بحث تولید مرغ در استان عقب هستیم و نمی توان نگاه استان به استان های دیگر باشد. اگر استان های دیگر که بخشی از مازاد تولید خود را در اختیار استان ما قرار می دهند با مشکل مواجه شوند، عرضه مرغ در بازار استان به مشکل برمی‌خورد.

عباسی تاکید کرد : ضمانت اجرایی در تامین مرغ از استان های دیگر وجود ندارد و لازم است توجه مسوولان استانی معطوف به این مشکل باشد که در تامین نیاز استان تا حد ممکن خودکفا باشیم.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …