سه شنبه , 2 مرداد 1403

نایب رییس شورا: هنر انقلابی باید در کرج رونق بگیرد

به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر کرج ، علیرضا رحیمی  در نشست شورای اسلامی شهر کرج افزود:  همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار روز اول با دولت منتخب

 فرمودند که  سینما، هنر، کتاب و مطبوعات را شکوفا کنید،  ضرورت دارد تا راهکارهایی جهت افزایش سرانه مطالعه، رونق فرهنگ انقلابی و توجه به مطبوعات و سینما را ارائه کنیم.

وی  ضمن تاکید در ضرورت بالا بردن سرانه های فرهنگی و هنری، اظهار داشت: باید تمهیداتی در این زمینه اندیشیده شود تا با سرعت بیشتری شاهد تحقق این مهم باشیم.

رحیمی تاکید کرد: شهرداری باید در خصوص توسعه زیرساخت ها و رونق هنر انقلابی، کتاب، مطالعه و فرهنگ برنامه ریزی کند و با فراخوان از سرمایه گذاران و علاقمندان و مالکین جهت اجرای این اقدامات و توسعه سرانه سینما دعوت به همکاری کند.

نایب رییس شورای اسلامی کرج در ادامه از تربیت نیروهای پاکدست از سوی اداره کل بازرسی و سپردن سکان خدمت به دست آنها یاد کرد و گفت: در زمان حاضر با نظر مساعد شهردار،  این اقدام، از سوی اداره کل حراست نیز در حال پیگیری است و معاون خدمات شهر منطقه ۱ از عوامل خوب حراست منصوب شده است.

نایب رییس  شورای اسلامی شهر کرج با اشاره به همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری در خصوص مقابله با بیماری کرونا و واکسینه کردن مردم، گفت: تمام پرسنل شهرداری نیز باید از سوی دانشگاه علوم پزشکی واکسینه شوند.

رحیمی به موضوع یکپارچگی و وحدت در نهادها و دستگاه های خدمات رسان شهر با همکاری شورا اشاره کرد و افزود:  برابر بندهای ماده ۵۵ قانون شهرداریها و قانون وظایف شوراها و طبق بند ۴ و ۱۵ ماده ۵۵ مساعدتهایی به دانشگاه علوم پزشکی استان برای افزایش سلامت عمومی و مقابله با بیماری کرونا به عمل آمده است. 

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه پرسنل شهرداری نیز در اماکن عمومی جهت خدمت رسانی به شهروندان حضور مداوم دارند، لازم است دانشگاه علوم پزشکی در خصوص واکسینه کردن آنان اقدام کند.

نایب‌ رییس شورای اسلامی شهر کرج در آخرین نطق پیش از دستور خود  با اشاره به آسیب های برگزاری کلاس های آنلاین مدارس، خواستار برگزاری حضوری کلاس های اول ابتدایی شد.

رحیمی ضمن یادآوری نزدیک شدن آغاز سال تحصیلی و  مهرماه اظهار داشت:  متاسفانه با شیوع بیماری کرونا، آموزش حضوری در مدارس منتفی و سامانه “شاد” راه اندازی شد.

وی ادامه داد: در این راستا  شتابزدگی در آموزش مجازی و نحوه استفاده از آن آسیبهایی را به همراه داشته که از جمله آن می‌توان به کاهش سطح مهارت و آموزش دانش آموزان، بروز مشکلات استفاده از فضای مجازی و ناهنجاریهای آن اشاره کرد.

نایب رییس شورای شهر از دیگر آسیب های آموزش مجازی در مدارس از عدم وجود امکانات سخت افزاری برای برخی خانواده های محلات کم برخوردار سخن گفت و افزود: مشکلات بین فرزندان و والدین و عدم مدیریت انرژی نوجوانان و کودکان در راستای تلاش و تکاپو و هیجانات کودکانه نیز از دیگر مشکلاتی است که این روزها خانواده ها در آموزش مجازی با آن درگیر هستند.

رحیمی گفت: بر همین اساس از مدیر  کل آموزش و پرورش استان می خواهیم که برنامه ریزی های لازم جهت کنند برگزاری حضوری دوره ابتدائی ( کلاس اول ) را انجام دهد. 

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …