دوشنبه , 31 اردیبهشت 1403

ناتو برای روسیه خط و نشان کشید

به گزارش ایرنا، ینس استولتنبرگ که به لتونی سفر کرده است ، شامگاه دوشنبه درکنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهوری این کشور، با اشاره به رویدادها در مرز اوکراین و روسیه، در سخنانی تهدیدآمیز خطاب به مسکو گفت که هرگونه حمله روسیه در آینده به اوکراین، بسیار گران تمام خواهد شد و تبعات سیاسی و اقتصادی سختی برای روسیه به دنبال خواهد داشت.

استولتنبرگ تاکید کرد روسیه باید شفاف سازی کند، از تنش ها بکاهد و از ایجاد درگیری پرهیز نماید.

اخیرا برخی منابع آمریکایی و نیز برخی مقامات اوکراین مدعی شده اند که روسیه قصد دارد اواسط زمستان امسال به اوکراین حمله کند. مقامات روسیه این ادعا را قویا تکذیب و اعلام کرده اند روسیه هرگز تصمیم به حمله به اوکراین ندارد.

مقامات روس تاکید کرده اند که امریکایی ها با گمانه زنی های رسانه ای، بدنبال تشدید تنش میان مسکو و کی یف هستند.

دبیرکل ناتو همچنین با اشاره به تحولات اخیر مربوط به تجمع پناهجویان در مرزهای بلاورس با لهستان و لیتوانی، این مسئله را باعث ایجاد مشکل از سوی بلاروس دانست و گفت که اعضای سازمان پیمان اتلانتیک  شمالی با دقت تحولات را رصد می کنند و در کنار هم پیمانان خود خواهند ایستاد.

این مقام عالی ناتو همچنین با اشاره به چین به عنوان قدرت جهانی نوظهور، گفت که ظهور چین به عنوان یک قدرت جهانی باعث تغییر در توازن قدرت در جهان شده است و این مسئله ای است که باید در قالب یک مفهوم راهبردی جدید مورد توجه قرار گیرد.

وی تلویحا چین را به عنوان یک تهدید معرفی کرد و گفت گه به دلیل این قدرت نوظهور در جهان، ناتو باید توان بازدارندگی و دفاعی خود را تقویت کند.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …