جمعه , 31 فروردین 1403

معلمان در تبیین گام دوم انقلاب نقش راهبردی و جهادی دارند

محمد جبارپور روز سه شنبه در همایش فرهنگیان  که با محوریت تبیین گام دوم انقلاب در سالن امام علی (ع) آموزش و پرورش ناحیه یک کرج برگزار شد، افزود:  دانش آموزان به عنوان بخش مهم جامعه  زیر چتر آموزشی و تربیتی  معلمان قرار دارند که می توانند با حرکتی جهادی باید آینده سازان  را با گام دوم انقلاب آشنا کرد.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در شگل گیری تمدن نوین نقش ویژه ای دارد و در این بین معلمان  می توانند جهاد گونه عمل کنند زیرا  بیانیه گام دوم انقلاب مظلوم و مغفول مانده است.

جبارپور به دیدار رهبر معظم انقلاب با فرهنگیان در سال ۹۸ اشاره کرد و یادآورشد: تاکنون این بیانیه در حد شعار مورد توجه قرار گرفته  و  بیشتر افراد جامعه از اعماق این برنامه آگاهی ندارند.

مسوول پژوهشکده صدر دانشگاه جامع  امام حسین (ع) تصریح کرد: هر تمدن حداقل ۳۰۰ تا ۴۰۰ سال طول می کشد تا به سرانجام برسد لذا برای رسیدن به تمدن اسلامی باید تلاش ها مضاعف شود و سختی ها را تحمل کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب ما نیزهمانند سایر انقلاب ها در صورت بی توجهی به آن در دامن غرب قرار خواهد گرفت، اضافه کرد: سخن  ما در بحث  انقلاب اسلامی  این است که یک مسیر جدید را به وجود آوردیم که در این راه موانع داخلی و خارجی وجود دارد و باید با حرکت جهادی و علمی  موانع را برداریم.

وی ادامه داد: رسانه های بیگانه برای ضربه زدن به کشور سعی دارند تا مردم را نسبت به انقلاب و مسوولان بدبین کنند و ذهن افراد را به سمتی که در برنامه دارند، هدایت کنند لذا دراین بخش نیز نباید سکوت کنیم بلکه به بیان اتفاقات خوبی که در کشور رخ داده مثل شتاب علمی اشاره داشت.

مسوول پژوهشکده  صدر دانشگاه جامع  امام حسین (ع) افزود: گام دوم انقلاب به ما می گوید که نباید چشم بسته همه چیز را پذیرفت و به افرادی که دل به غرب سپرده اند، اعتماد کرد زیرا غرب با ظاهرجذاب و خوبش دلبری می کند.

مسوول بسیج فرهنگیان البرز  در این همایش  بر تشکیل حلقه های صالحین گام دوم انقلاب در مدارس این استان تاکید کرد و گفت : بیانیه گام دوم انقلاب باید به گفتمان تبدیل شود که فرهنگیان در تبدیل این بیانیه به گفتمان نقش‌ مهمی بر دوش دارند.

مجتبی آمرکاشی  از بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان یک منشور و راهبرد یاد کرد و یادآورشد: این بیانیه یک هدف کلان ۴۰ ساله را جلوی روی ما قرار می‌دهد لذا طبیعی است نهادهای فرهنگی، پژوهشگران، مراکز علمی و تحقیقی در این زمینه بیشتر کار کنند.

وی تصریح کرد: شالوده امروز و آینده انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب نهفته است که بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه جمهوری اسلامی را نشان می‌دهد.

آمرکاشی با بیان اینکه پیاده‌ سازی گام دوم انقلاب در مدارس در قالب حلقه های صالحین ضرورت دارد، اضافه کرد: درآموزش و پرورش برای تبیین گام دوم انقلاب در بین دانش آموزان گام های موثری برداشته شده است که باید گسترش یابد.

وی ادامه داد: دشمن به دنبال نفوذ است تا از این طریق به ریشه نظام جمهوری اسلامی آسیب وارد کند لذا باید مراقبت توطئه‌های دشمن باشیم.

وی عنوان کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در این بیانیه به نقش بی‌بدیل جوانان لذا تبیین ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب برای دانش آموزان باید به طورجدی در مدارس البرز دنبال شود و معطل بخشنامه و انجام کار ستادی نباشیم.

مسوول بسیج فرهنگیان البرزتاکید کرد: رسالت فرهنگیان در گام دوم انقلاب سنگین است چون بسیج درگام دوم در حوزه تعلیم و تربیت نقش موثری دارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرج نیز در این همایش گفت: دانش آموزان، در گام دوم انقلاب اسلامی افسران مقابله با جنگ نرم دشمنان و پرچمداران تمدن نوین اسلامی  هستند.

فرزاد شعبانی اظهارداشت: توانمندسازی دانش آموزان در برنامه ها و تلاش برای رسیدن به علم و دانش از جمله مواردی است که به نقش آفرینی دانش آموزان در تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب کمک می کند.

وی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران به برکت انقلاب اسلامی روز به روز قدرتمند تر می شود و دشمنان از این قدرت بیم و هراس دارند و نمی توانند عظمت و بزرگی این کشور و ملت آن را ببینند.

شعبانی ادامه داد: دانش آموزان برای مقابله با هجمه های دشمنان باید از آگاهی و بصیرت برخوردار باشند.

وی تاکید کرد: محصول کار معلم تربیت انسان است و درتبیین گام دوم انقلاب به دانش آموزان از نقش مهمی برخورداند.

استان البرز حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …