چهارشنبه , 30 خرداد 1403

معاون آموزش متوسطه: فضای هنرستانی البرز کم است

مهریار کرمی  روز یکشنبه در همایش تلفیق شایستگی ها  که در کانون امام علی ( ع) کرج برگزار شد، اظهارداشت: استان البرز به دلیل گسترش مهارت آموزی و استقبال دانش آموزان در انتخاب رشته های فنی حرفه ای و کاردانش نیاز به ساخت هنرستان و یا استفاده مطلوب از امکانات و فضاهای موجود در استان دارد.

وی بیان داشت: در البرز زمین  و اعتبار لازم برای ساخت هنرستان نداریم و از سوی گروه های آموزشی نیز ۶  هزار درس نامه در مناطق محروم تولید و توزیع شد.

وی با اشاره به ابنکه البرز در هر سال تحصیلی با رشد ۴ الی ۵ درصدی دانش آموزی روبرو است،خاطرنشان کرد: کمبود فضا زمینه ساز مشکلات زیادی در بخش توزیع رشته ای شده است.

کرمی یادآورشد: در بخش برون سپاری هم استان البرز با توجه به تراکم دانش آموزی ویژه دیده شود.

وی تصریح کرد: بیشترین تراکم را در هنرستان های کاردانش استان داریم و بالای ۹۰ درصد این هنرستان ها نیز ۲ نوبته هستند.

وی خواستار توزیع سرانه برون سپاری بر اساس عملکرد استان ها از سوی وزارتخانه شد و اضافه کرد: تجهیزات هنرستان ها از دیگر نیازهای استان البرز را تشکیل می دهد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: برای کیفیت بخشی برنامه ها و تولیدات در بخش دبیرخانه هنرستان های کاردانش و فنی حرفه ای نیز نیازمند حمایت مالی از سوی وزارتخانه هستیم.

وی یادآورشد: تا کنون از هنرستان های کاردانش و فنی حرفه ای استان البرز ۸۰۰ بازدید میدانی و مجازی صورت گرفته است.

کرمی به زمان شیوع ویروس کرونا و نگرانی ها در حوزه آموزش و پرورش بویژه در رشته های مهارتی اشاره کرد و گفت: تصور براین بود که به دلیل عدم آمادگی و زیرساخت ها وضعیت آموزشی مختل گردد اما به همت معلمان جریان تعلیم و تربیت تعطیل نشد.

وی گفت: برای توانمند سازی معلمان ۷۹۲  مورد دوره توانمند سازی و وبینار آموزشی برگزار شد.

وی عنوان کرد: از سوی گروه های آموزشی  ۶  هزار درس نامه برای توزیع در بین دانش آموزان در مناطق محروم استان البرزتولید شد.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرز افزود: ۶ هزار بازدید مجازی از کلاس های درس معلمان و روند فرآیند  کاری هنرستان های استان نیز انجام شد.

کرمی تاکید کرد: در حوزه برون سپاری هم بین سپاه و جهاد کشاورزی استان برای مهارت آموزی هنرجویان همکاری خوبی وجود دارد.

در این همایش سرگروه های دبیرخانه راهبری کشوری رشته های معماری داخلی، ساختمان، مکانیک خودرو، گرافیک،کارورزی و کارآموزی به ارائه گزارش عملکرد آموزشی – مهارتی از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون پرداختند.

در این آیین از پوستر مسابقات رباتیک هنرجویان در استان البرز رونمایی شد.

استان البرز دارای ۱۵۹ هنرستان، بیش از ۳۱ هزار هنرجو در ۷۰ رشته فنی و حرفه ای است.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …