اخبار

مسابقه سلول های بنیادی دانش آموزی کشور در البرز فراخوان داد

سالار قاسمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه دبیرخانه کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در پژوهش سرای  دانش آموزی ملاصدرا آموزش و پرورش ناحیه  چهار کرج مستقر است، افزود: شیوه نامه چهارمین دوره مسابقات سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی به ادارات کل آموزش و پرورش  سراسر کشور ارسال شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز خاطرنشان کرد: این مسابقات در پنج گرایش مقاله علمی پژوهشی، پیشنهاد پژوهش، جام ملی سلولهای بنیادی، انجمن علمی پژوهشی و مدرس کوچک برای دانش آموزان پایه  دوم مقطع ابتدایی  و متوسطه اول و دوم برگزار می شود.

وی بیان داشت: دانش آموزان علاقه مند به شرکت در این مسابقات با عضویت در کانال قطب کشوری سلول های بنیادی در پیام رسان شاد می توانند ضمن بهره گیری از محتوای پخش زنده های توجیهی شیوه نامه یا آموزش‌های عمومی قطب کشوری اطلاعات بیشتری در مورد این مسابقه کسب نمایند.

قاسمی تصریح کرد: چهارمین دوره این مسابقات ذیل سومین دوره مسابقات علمی پژوهشی پژوهش سراهای کشور در سه مرحله منطقه‌ای و استانی و کشوری برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه شرکت کنندگان از طریق سامانه همگام می‌توانند در این مسابقه ثبت نام نمایند،اضافه کرد: مهلت ثبت نام تا پایان هفته سوم اسفند ماه بوده و دانش آموزان برای  ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه باید به پژوهش سرای منطقه خود مراجعه کنند.

وی یادآورشد: حضوری یا مجازی بودن مسابقات منوط به اعلام وضعیت همه گیری کرونا در کشور توسط ستاد ملی مقابله با کرونا و تصمیمات وزارت آموزش و پرورش می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: مراحل منطقه ای و استانی هر گرایش  به صورت مجازی طراحی شده اما با توجه به شرایط،مرحله دوم جام ملی سلول های بنیادی به صورت حضوری برگزارخواهد شد.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را آموزش،ترویج و بومی سازی علوم و فناوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در بین دانش آموزان،تقویت مهارت های کار گروهی بین دانش آموزان و فراهم سازی محتوای علمی مناسب برای استفاده بهینه از ظرفیت های فضای مجازی ذکر کرد.

قاسمی، تولید محتوای آموزشی به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای بالقوه در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی را از دیگر اهداف این مسابقه کشوری در البرز برشمرد.

وی عنوان کرد: دانش آموزان علاقه مند به شرکت در چهارمین دوره مسابقه کشوری سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های ۰۲۶۳۴۵۷۴۰۴۳ و ۰۲۶۳۴۵۷۴۰۴۰ تماس بگیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: نخستین آزمایشگاه دانش آموزی سلول های بنیادین کشور در آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج در اردیبهشت ماه سال ۹۶ به بهره برداری رسید و پژوهش سرای دانش آموزی ملاصدرا به عنوان دبیرخانه کشوری سلول های بنیادین در کشور برگزیده شد.

استان البرز حدود ۵۱۲ هزار دانش آموز و ۹ پژوهش سرای دانش آموزی دارد.

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا