چهارشنبه , 23 خرداد 1403

مراکز اسکان نوروزی ویژه فرهنگیان در البرز سازماندهی شد

« رحمان درکی » روز پنجشنبه درگفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان ازچهار ماه قبل در استان تشکیل شده است،اظهارداشت: در نشست های هفتگی این ستاد، بررسی های لازم در مورد تجهیزات، ساماندهی، بهسازی، بهداشت و آموزش نیروی انسانی در دستور کارقرار گرفت.

وی بیان داشت: در اجرای شیوه‌نامه طرح اسکان موقت فرهنگیان، مراکز اقامتی آموزش و پرورش استان در نوروز ۱۴۰۱ آماده پذیرش و اسکان میهمانان فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه به دلیل شیوع کرونا در ۲ سال گذشته مراکز پذیرش و اسکان غیر فعال بود،خاطرنشان کرد: با توجه به انجام واکسیناسیون عمومی و در اجرای تصمیمات دولت در نوروز ۱۴۰۱، طرح اسکان اجرا و البرز به عنوان یکی از استانهای هدف گردشگری، پذیرای میهمانان در نوروز خواهد بود.

درکی تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم با مشارکت تمام بخش‌ها و همکاری همه جانبه، اقدامات مربوط به پذیرش و اسکان را آبرومندانه مدیریت و راهبری کنیم.

وی با تاکید بر تکریم مراجعان، مهمان‌نوازی، سعه‌صدر، برخورد حسنه و امانت داری از سوی ستاد اسکان، یادآورشد: مراکز اسکان آموزش و پرورش استان البرز از نظر نظافت و رعایت پروتکل های بهداشتی برای اسکان مسافران نوروزی آماده شده است.

وی ادامه داد: به منظور نظارت مستمر بر روند فعالیت های در نظر گرفته شده در قالب ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان در البرز، طرح بازدید میدانی از مراکز اقامتی نواحی و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش این استان نیز پیش بینی و در دستور کاری قرار گرفت.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش البرز افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده مراکز اقامتی پس از نظافت کامل از نظر بهداشتی مجهز به فرش، موکت، یخچال، وسایل گرمایشی و تلویزیون شدند.

وی گفت: فرهنگیان فرهیخته سراسر کشور می توانند با مراجعه به این مراکز نسبت به اقامت در محل های مورد نظر خود در ایام نوروز اقدام کنند.

درکی افزود: برای اطلاع رسانی به مسافران نوروزی در زمینه آدرس مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان در البرز بنرهای بزرگ با مشخصات کامل از سوی ستاد مرکزی و نواحی و مناطق هشت گانه آموزش و پرورش این استان به ویژه در کرج نصب شده است.

وی عنوان کرد: پذیرش و اسکان مهمانان فرهنگی در نوروز ۱۴۰۱ از ۲۸ اسفند  ۱۴۰۰ آغاز و تا ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

وی چیدن سفره های هفت سین نوروزی ، ارائه کتاب برای مطالعه، وسایل ورزشی، تهیه نقشه و فهرست مراکز خدماتی، فرهنگی، تاریخی و گردشگری البرز به همراه اطلاعات مربوط به آن را از دیگر اقدامات انجام شده در مکان های اقامتی فرهنگیان البرز ذکر کرد.

معاون پژوهش،برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: در حال حاضر خانه‌های معلم آموزش و پرورش استان آماده ارائه خدمات  به فرهنگیان سراسر کشور شده اند.

استان البرز حدود ۲۶ هزار فرهنگی دارد.

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …