شنبه , 29 اردیبهشت 1403

مدیران مدارس از ظرفیت انجمن اولیای مدارس استفاده کنند

نورعلی عباسپور روز چهارشنبه در وبینار بزرگداشت هفته پیوند اولیا و مربیان آموزش و پرورش البرز دربسترشاد، اظهارداشت: هرکدام از اولیای دانش آموزان دارای توانمندی و تخصص خاصی هستند که مدیران مدارس می توانند ازآنها برای برطرف کردن مشکلات کمک بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای انجمن اولیا و مربیان در چارچوب تحقق اهداف نظام آموزشی با مسئولان مدرسه به طور مستمر و داوطلبانه همکاری می کنند.

وی با بیان اینکه انجمن اولیا و مربیان درکشور۷۰ سال سابقه دارد،عنوان کرد: این اعضا در کنار کارکنان مدرسه، مربیان و فرهنگیان در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها تعامل و فعالیت صادقانه ای دارند.

عباسپور بیان داشت: مطالبه‌گری خانواده‌ها از طریق اعضای شورای انجمن‌ها نقش مهمی در تحقق اهداف آموزشی دارد.

وی یادآورشد: براساس نظام تعلیم و تربیت، تقویت انجمن‌های اولیا و مربیان جزو برنامه‌های محوری این وزارتخانه است که این مهم نیاز به همکاری بخش‌های مختلف برای تحقق عملی آن درکشور دارد.

وی ادامه داد: اساسنامه جدید انجمن اولیا و مربیان در شورای عالی وزارت آموزش و پرورش درحال تصویب شدن است که با تصویب آن جایگاه انجمن اولیا و مربیان قدرتمند می شود.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش‌ و پرورش افزود: تصویب این اساسنامه، ارتباط میان خانواده‌ها و مدرسه را تقویت و تحکیم می بخشد.

وی گفت: مأموریت اصلی این انجمن، فراهم کردن بستر مشارکت خانواده در فرایند تعلیم و تربیت است و خانواده‌ها باید نقش تربیتی خود را در تعامل با مدرسه به خوبی ایفا کنند.

عباسپورعنوان کرد: هرچه میزان مشارکت خانواده‌ها در فعالیت‌های مدرسه بیشتر شود، سایر فعالیت‌ها نیز به سهولت پیش خواهند رفت بنابراین خانواده‌ها باید در تمامی سطوح مختلف آموزش و پرورش و تصمیم گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها نقش موثری داشته باشند.

وی تاکید کرد: مدیران باید برای کیفیت‌بخشی به فعالیت مدارس از والدین کمک بگیرند و اعضای انجمن اولیا و مربیان نیز در مدارس به‌ عنوان رابط باید مطالبه گر خانواده‌ها و دانش‌آموزان در مسائل آموزشی و تربیتی باشند.

دراین آیین مرکز جامع راهنمایی ، مشاوره و آموزش های تخصصی خانواده  پیوند در آموزش و پرورش ناحیه یک کرج افتتاح شد.

۲۴ تا ۳۰ مهرماه در تقویم ایران، هفته بزرگداشت اولیا و مربیان نامگذاری شده است.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …