شنبه , 29 اردیبهشت 1403

مدیرآموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج:فردیس به ۲۰۰ کلاس درس جدید نیاز دارد

ولی اله احمدی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان فردیس افزود: سرانه فضای آموزشی استاندارد بیش از هشت متر مربع است  که این رقم در کشور ما  بالای پنج  متر مربع،  در استان البرز بیش از سه متر مربع و در فردیس به صورت میانگین ۱.۸متر مربع است.

وی با اشاره به اینکه اکنون حدود  ۱۰۲ هزار دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در۳۵۷ مدرسه دولتی و غیردولتی ناحیه ۲ کرج و  فردیس مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: برای کمبود فضای آموزشی در این شهرستان حداقل ۲۰۰ کلاس درس جدید با همین تعداد دانش آموز نیاز دارد.

احمدی افزود: اکنون  در ناحیه ۲ کرج و فردیس سه هزار و ۱۸۷ نفر نیروی معلم  نیاز داریم که  برای تامین و جبران این تعداد نیروی معلم از ظرفیت همکاران شاغل و بازنشسته که می‌توانند هفته‌ای ۱۴ ساعت به عنوان حق التدریس فعالیت کنند، استفاده شد.

مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه ۲ کرج و شهرستان فردیس گفت:  امسال ۲ فضای آموزشی جدید  توسط خیرین در مشکین دشت و شهرک وحدت فردیس اضافه شد ضمن آنکه باتوجه به کمبود فضای آموزشی ۲ مدرسه دیگر این شهرستان ۲ نوبتی شده اند.

وی با بیان اینکه تامین سرانه های آموزشی نیازمند تلاش همگانی است ، اظهار داشت: باید کمک به آموزش و پرورش فردیس وظیفه ذاتی و شرعی خود بدانیم  و شوراها و شهرداران مشکین دشت و فردیس باید از ظرفیت خود برای توسعه فضای آموزشی استفاده کنند.

پیشنهاد ما به شما

لیزر الکساندرایت کندلا

کندلا یک تکنولوژی است که برای کاهش و زدودن موهای زائد از بدن و صورت …