اخبار

قالیباف: اگر خود را وقف مردم کنیم بن‌بستی نخواهد ماند/ تلاش ظالمان تاریخ برای زدودن یاد و راه شهدا

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در پیامی به یادواره شهدای غرب مشهد اظهارداشت: شهید، ارزشمندترین دارایی خود را در راه حق نثار کرده و خداوند نیز زنگار کهنه شدن را از چهره او زدوده است.  

وی افزود: شهید از آن رو که خود را فنای فی الله کرده باقی خواهد ماند و ما باید خود را وقف آن چیزی کنیم که ماندنی است و جان در معرض فنای خود را، به قافله شهدا برسانیم.  

قالیباف اضافه کرد: رنجی بالاتر از جاماندن از قافله شهدا نیست و امید است خداوند ما را از جاماندگان قافله شهدا قرار ندهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ستارگان راه ایثار، راه را به گمشدگان این مسیر نشان می‌دهند، خون شهید راه ایثار را به دیگران نشان می‌دهد.

وی به تلاش ظالمان تاریخ برای زدودن یاد و راه شهدا اشاره کرد و گفت: از همین رو است که امروز می‌توان گفت زنده نگه داشتن نام، یاد و راه شهدا همانند کار ارزشمند شهدا است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر خود را وقف حل مشکلات مردم کرده و از سیم خاردارهای نفس عبور کنیم، هیچ بن‌بستی در مسیر خدمت باقی نخواهد ماند.

قالیباف خاطرنشان کرد: با عذرخواهی از عدم حضورم در این مراسم، قدردان همه دست اندرکاران یادواره شهدای غرب مشهد هستم.

گفتنی است مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی پس از قرائت پیام محمدباقر قالیباف، علت غیبت وی را نه ابتلا به کرونا که آنفلوانزا عنوان کرد که با نظر پزشکان مبنی بر ضرورت استراحت وی، برخی از برنامه‌ها از جمله حضور رییس مجلس در آیین یادواره شهدای غرب مشهد لغو شد.

بر اساس اعلام دبیرخانه دایمی یادواره شهدای غرب مشهد، اسناد مرتبط با 680 شهید غرب مشهد به روزرسانی و بانک خانواده شهدای غرب مشهد ایجاد می‌شود.

یادواره شهدای غرب مشهد با حضور بیش از 2هزار نفر از اعضای خانواده شهدای محله قاسم آباد (غرب مشهد) امروز در مجتمع فرهنگی آیه‌ها برگزار شد که استقبال از این یادواره به حدی بود که سالن انقلاب اسلامی با ظرفیت هزار و 600 صندلی در ابتدای مراسم تکمیل شد و برگزار کنندگان از سالنی در جوار آن برای پذیرایی از مهمانان استفاده کردند.

مطابق اعلام بنیاد شهید استان خراسان رضوی، شمار شهدای این استان 17هزار نفر است که کلانشهر مشهد به تنهایی هشت هزار و 673 شهید، 37 هزار و 268 جانباز و هزار و 937 آزاده در راه حفاظت از کیان کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

انتهای پیام/281/ش

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا