چهارشنبه , 27 تیر 1403

فروش کالای قاچاق در بستر فضای مجازی ممنوع است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کرج  به نقل از پلیس، سرهنگ رسول جلیلیان در مورد لزوم هوشیاری شهروندان در مورد خرید کالای مورد نیاز خود از سایتهای اینترنتی  و بستر فضای مجازی اظهار داشت: به دلیل نا آگاهی برخی کاربران از شرایط امنیتی، کلاهبرداری درفضای اینترنت رواج یافته  و سود جویان اینترنتی ازاین فضا سواستفاده کرده و آرامش روانی جامعه را به خطرمی‌اندازند.

 وی افزود : افرادی که با هر عنوانی اقدام به تبلیغ، خرید و فروش کالای قاچاق در فضای مجازی کنند با آنان برخورد قانونی می‌شود.

رئیس پلیس فتای استان البرز با بیان اینکه کلاهبردان با این روش کاربران را فریب داده و برای پرداخت مبلغ آنها را به صفحات جعلی درگاه‌های اینترنتی “فیشینگ” هدایت می‌کنند، بیان کرد: حساب بانکی شهروندان   پس از وارد کردن اطلاعات بانکی در صفحه جعلی درگاه بانکی هک و در زمان مناسب توسط کلاهبردار خالی می‌شود.

وی با بیان اینکه کلاهبرداران برای رسیدن به اهداف خود  با ترفند خاص کاربران را وادار به ارائه اطلاعات بانکی، شماره کارت، رمز اینترنتی CVV2 و تاریخ انقضای کارت  می کنند ، تاکید کرد: فعالیت در شبکه‌های اجتماعی بسیار حساس است و کاربران برای حفظ اطلاعات خصوصی در این فضا باید مراقبت مورد نیاز را انجام دهند.

رئیس پلیس فتای البرز با اشاره به اینکه مجرمان سایبری با طراحی صفحات جعلی شبیه به صفحات پرداخت بانک به دنبال سرقت اطلاعات بانکی هموطنان هستند، متذکر شد: ثبت اطلاعات در سایت‌های جعلی زمینه ساز سوء‌استفاده از کاربران را بوجود آورده که سبب سرقت اطلاعات و کلاهبرداری می‌شود.

جلیلیان گفت‌: کاربران درصورت مشکوک شدن به اخبارجعلی، لینک‌های آلوده به بد افزار  و همچنین  دریافت پیامک‌های مشکوک با عناوین مختلف، بلافاصله  موضوع را به واحد مشاوره و فوریت‌های پلیس فتا گزارش کنند.

انتهای پیام/ش

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …