سه شنبه , 2 مرداد 1403

فرمانده سپاه استان البرز: رزمایش مردمی جهاد امیدآفرینی در استان آغاز شد

 به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج،  سردار علیرضا حیدرنیا در آیین افتتاحیه رزمایش جهاد امیدآفرینی که امروز همزمان با سالروز عملیات الی بیت المقدس با حضور مسئولان استانی و جهادگران استان البرز در مسجد صاحب الزمان (عج) شهرک ولیعصر برگزار شد، با تبریک سالروز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: استان البرز آخرین استانی بود که در کشور شکل گرفت و نسبت به مساحتش جمعیت بسیار زیادی را در خود جای داده است.

وی با بیان اینکه تقریبا هر سال به اندازه جمعیت یک شهرستان به این استان اضافه می‌شود، تصریح کرد: این مهاجرت های بی‌رویه مشکلات، معضلات و آسیب‌هایی را به دنبال دارد که همه شما بهتر از من به آن ها واقف هستید زیرا زیرساخت های این استان اصلا متناسب با رشد جمعیت آن خصوصا در سنوات اخیر ارتقا پیدا نکرده است و این وظیفه ما مسئولان در مقابل این مردم انقلابی و شهیدپرور که پای کار نظام هستند را دو چندان می کند.

فرمانده سپاه استان البرز با تاکید بر ضرورت تلاش بی‌وقفه برای رفع مشکلات مردم به عنوان ولی‌نعمتان و صاحبان این انقلاب اذعان کرد: سپاه استان البرز با همفکری، مساعدت و مشورت همه مسئولان استان، رزمایشی را به منظور انجام اقدامات مفید در جهت رفع مشکلات محلات کم برخوردار استان تدارک دیده است تا همه مسئولان و دستگاه‌ها پای کار بیایند و مشکلات این مناطق را در برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برطرف کنند.

حیدرنیا توضیح داد: این رزمایش در سه حوزه امنیت اجتماعی، سامان اجتماعی و رشد اجتماعی و با هدف تقویت روحیه خدمات رسانی به مردم برای مسئولان، نقش آفرینی خود مردم و ایجاد روحیه مطالبه‌گری در بین آن‌ها برای احصای نیازها و مطالبه‌گری از همه مسئولان و الگوسازی سبک مدیریت انقلابی برنامه‌ریزی شده زیرا مشکلات عدیده این استان با کار روزمره و عادی حل نمی‌شود و نیاز به کار انقلابی و جهادی دارد.

وی اضافه کرد: مسئولان انقلابی استان باید نگاه جهادی و انقلابی داشته باشند زیرا ما علاوه بر اینکه روال جاری کارها را انجام می دهیم باید عقب ماندگی سنوات گذشته را نیز جبران کنیم که در این راستا مسئولان ما فقط با کار و تلاش شبانه روزی می توانند این نقیصه را جبران کنند و گرنه همه می‌دانیم مسئولینی که در استان مشغولند، همه پای کار رفع مشکلات مردم شریف، وفادار و پایبند به نظام هستند و این پایبند بودن مرم به نظام، مسئولیت ما را صدچندان می کند.

فرمانده سپاه استان البرز با اشاره به شرایط سخت معیشتی و تحریم های ظالمانه دشمن علیه ملت ایران مطرح کرد: اگر امروز ما مسئولیت و منسبی داریم بر مردم منتی نیست و در واقع این مردم هستند که بر ما منت دارند و ما را در این جایگاه ها قرار داده اند، ما نیز قصد داریم در این مدت 10 روز نشان دهیم اگر همه مردم، مسئولین و خیرین پای کار بیایند، قدرت و توان ما به اندازه و مقیاس مشکلاتی خواهد بود که امروز همه با آن ها دست و پنجه نرم می کنند.

حیدرنیا با اشاره به توان نیروهای جهادی اظهار کرد: در حوزه امنیت اجتماعی که مطالبه برحق مردم این مناطق است، هر آنچه از دست ما و دستگاه قضا و نیروی انتظامی استان بر بیاید در حوزه های مبارزه با قاچاق، مواد مخدر، برخورد با اراذل و اوباش مناطق و ایجاد امنیت پایدار انجام می دهیم؛ این اقدامات به این 10 روز ختم نمی شود و برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا در روزهای بعد نیز ادامه داشته باشد.

وی یادآور شد: در حوزه سامان اجتماعی نیز از همین آغاز کار، شهرداری ها و دستگاه های خدمات رسان پای کار آمده اند و برای احداث پارک های محلات، آسفالت و روشنایی معابر، مشکلات مربوط به آب، برق و گاز و برپایی میزهای خدمت با حضور مسئولین گام برداشته اند، در این میزهای خدمت، مردم چهره به چهره و بدون واسطه مشکلات خود را با مسئولین مربوطه در میان می گذارند و مسئولین نیز تلاش می کنند مشکلات موجود حل و فصل شود.

فرمانده سپاه استان البرز خاطرنشان کرد: در حوزه رشد اجتماعی نیز ایجاد روحیه شادابی در مردم مناطق با برگزاری مسابقات، همایش ها، یادواره های شهدا و بهسازی و رنگ آمیزی معابر در دستور کار مسئولین قرار گرفته است. به استاندار البرز نیز قول داده ایم تا پس از اختتامیه این رزمایش کارنامه همه دستگاه‌ها در اختیار وی قرار گیرد تا مشخص شود کدام مسئول پای کار بوده و کدام یک کم کاری و کوتاهی کرده و تفاوت ها نمایان شود.

حیدرنیا اعلام کرد: از امروز رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه نیز در البرز خصوصا در 13 محله کم برخوردار استان آغاز می‌شود و بیش از 10 هزار بسته معیشتی در اختیار جامعه هدف قرار خواهد گرفت ، از همه مسئولین تقاضا می کنم هر آنچه در توان دارند انجام دهند، فرصت خدمتگزاری اندک و زودگذر است اما آنچه می ماند نام نیک است، تلاش ما بر این است به گونه ای خدمت کنیم که اگر روزی ما را از این مسئولیت تودیع کنند وجدان ما آسوده باشد.

وی در پایان مطرح کرد: در این مدت نیز خودمان به صورت میدانی در محلات و در بین مردم حضور پیدا می کنیم تا از نزدیک شاهد گره گشایی‌ها توسط مسئولان برای مردم باشیم، قطعا مردم خوب این مناطق نیز پای کار رفع مشکلات محلات خود هستند، امیدواریم این رزمایش سرآغاز مبارک و پر برکتی برای آینده روشن این استان و رفع چهره فقر از محلات آن باشد.

انتهای پیام/ح

پیشنهاد ما به شما

چالش‌های جراحی لگن و ران

به محل اتصال استخوان‌های مجاور و متصل به یکدیگر مفصل می‌گویند. اگر این بخش فاقد …